Lancia Ypsilon w wersji mild-hybrid

Ta legendarna włoska marka wciąż żyje. W ofercie pozostał tylko jeden model Lancia Ypsilon, który jest produkowany w Tychach. Wciąż cieszy się nadspodziewanym powodzeniem we Włoszech i koncern FCA w tym momencie nie myśli o zakończeniu jego produkcji.

Warto przypomnieć, iż mała Lancia Ypsilon w 2019 roku sprzedawała się lepiej niż cała gama modeli Alfa Romeo. Włosi kochają tradycję i są przywiązani pokoleniowo do wielu rodzimych marek.

W celu uatrakcyjnienia oferty producent dołączył wersję z napędem hybrydowym o nazwie EcoChic. Nie ma ty jednak zbyt wielu niespodzianek, gdyż wykorzystano w tym przypadku identyczny system napędowy jak do hybrydowych wersji Fiata 500 i Fiata Panda. Bazą jest trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 Firefly, który współpracuje z 12 V starterem/generatorem i małą baterią litowo-ionową. Mild-hybrid ma moc 70 KM i maksymalny moment obrotowy 92 Nm i zastępuje w ofercie starszy silnik 1.2 Fire. Przy porównaniu obu jednostek, ta nowsza ma o 24 proc. mniejsze zużycie paliwa i emisję CO2. Wedlug producenta średnie zużycie paliwa powinno się zmieścić w przedziale 4,0-4,1 l/100 km, a emisja 90-92 g/km według cyklu NEDC.

Lancia Ypsilon wciąż hitem we Włoszech

Wzbogacenie oferty Lancii Ypsilon świętuje także nowa specjalna edycja Maryne, która inspirowana jest barwami morza. Nadwozie ma niebieską barwę Blue Maryne z szarymi detalami jak m.in. maska wlotu powietrza chłodnicy, klamki drzwi i oznaczenie modelu na tylnych drzwiach. Czarny błyszczący lakier znalazł się na dolnej części tylnego zderzaka. Czarne są też 15-calowe stalowe obręcze kół z elementami środkowymi w tym samym kolorze. Na , a na piątych drzwiach znajdziemy napis hybrid, a na słupkach C logo EcoChic. Pokrycia siedzeń otrzymały materiał Seaqual Yarn, który powstał z recyklingu elementów plastikowych wyłowionych przez rybaków z Morza Śródziemnego.

Lancia Ypsilon mild-hybrid w limitowanej edycji Maryne oferuje także m.in. przyciemniane szyby, tempomat, automatyczyny włącznik świateł oraz czujnik deszczu. Cena tej wersji we Włoszech rozpoczyna się od 16 500 euro.