Chiński GAC M8 – auto z największym grillem na świecie

Mogłoby się wydawać, iż w motoryzacji już nic nas nie jest w stanie zaskoczyć. Producent z Chin jednak ustanowił nowy rekord w nietypowym designie nadwozia. Do najnowszego modelu GAC M8 zaprojektowano chyba największy grill na świecie. Taka to teraz moda…

Od 2017 roku produkowana była pierwsza generacja modelu M8, a niedawno GAC Group zaprezentowała kolejną jego odsłonę. Od początku swojego istnienia model ten uznawany był za kontrowersyjnym, ale tym razem designerzy jeszcze bardziej zaszaleli. Ich najnowsze dzieło otrzymało chyba największy grill na świecie. Wprost nieproporcjonalna atrapa wlotu powietrza chłodnicy ma swoją nazwę – Soaring Wings 2.0.

Hongqi N701 – chińska limuzyna rządowa już w akcji

GAC M8 ma długość 5212 mm, szerokość 1893 mm i wysokość 1823 mm, przy rozstawie osi 3070 mm. Pojazd ma przesuwane drzwi boczne, wiele chromowanych elementów oraz światła LED. We wnętrzu zamontowano 12,3-calowy wirtualny kokpit oraz 14,5-calowy centralny wyświetlacz dotykowy systemu multimedialnego.

Chiński Hongqi LS7 – luksusowy SUV LS7 z silnikiem V8

Do napędu przewidziano jednostki benzynowe oraz hybrydowe, które pochodzą od Toyoty. Nowy model pojawi się w sprzedaży od listopada 2022 roku.