Alfa Romeo zaprasza na 16. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi

W miniony weekend w sobotę w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą rozpoczęła się 16. edycja słynnego Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi.Partnerem generalnym wydarzenia jest marka Alfa Romeo, która powstała w 1910 r., zatem zaledwie 15 lat po opatentowaniu kinematografu (1895) przez braci Auguste’a i Louisa Lumière, i której samochody wielokrotnie pojawiały się na planach filmowych największych światowych produkcji.

Tegoroczna, 16. edycja Festiwalu odbywa się w nieco zmienionych okolicznościach. Jej gala otwarcia miała miejsce i główną lokalizacją jest Kino Lubelskie przy ul. Szkolnej 1 w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie gości też w nowoczesnych budynkach Zespołu Szkół Gminnych, a na Zamku i Małym Rynku odbywają się plenerowe pokazy filmowe. W Festiwal włączyły się także Muzeum Nadwiślańskie w Janowcu nad Wisłą, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki i kilkadziesiąt lokalnych galerii, przygotowując liczne atrakcje towarzyszące.

Siłą Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi jest niestandardowe podejście jego organizatorów do sztuki filmowej. Łączą oni twórcę z odbiorcą, przeplatając film, literaturę, muzykę i sztuki wizualne. Festiwal odwraca się od kina masowego, prezentując premiery, ważne filmy minionego roku lub starsze, które ukształtowały polską i zagraniczną kinematografię.

Alfa Romeo świętuje swoje 112. urodziny z fanami z całego świata

„Razem z bohaterkami i bohaterami filmów, które wybraliśmy do tegorocznego programu, przeżywać będziemy chwile radosne i smutne, zabawne i dramatyczne. Jedni będą czuli wzruszenie, inni oburzenie, a po wyjściu z seansu zaczniemy dyskutować, może nawet sprzeczać się w kwestii tego, co podobało nam się najbardziej, co było najciekawsze i dlaczego. I właśnie dla tych chwil po seansie, spektaklu, koncercie czy wernisażu robimy dla Was ten Festiwal, już od szesnastu lat” – mówi dyrektor artystyczna wydarzenia, Grażyna Torbicka. Wraz z nią w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą będzie można spotkać wyjątkowych artystów, jak Maciej Stuhr, Lidia Duda, Jan Peszek czy Agata Buzek. Festiwal potrwa do niedzieli 7 sierpnia (program).

Alfa Romeo Tonale – rozpoczęto przyjmowanie zamówień na wersję z silnikiem wysokoprężnym

Oficjalnym samochodem tegorocznego Festiwalu jest najnowsza Alfa Romeo Tonale, sportowy C-SUV wyróżniający się wyrafinowanym, eleganckim włoskim designem i pierwszym w gamie marki hybrydowym silnikiem. Alfa Romeo Tonale zapewni dyrekcji Festiwalu komfort poruszania się między poszczególnymi lokalizacjami wydarzenia znajdującymi się po obu brzegach Wisły.

Marka wraz z klubem Alfa Romeo Classic Polonia szykuje też niespodziankę – w najbliższą sobotę,
6 sierpnia, zakończenie BNP Paribas Dwa Brzegi uświetni prezentacja zabytkowych samochodów Alfy Romeo, które zaparkują na kazimierskim Małym Rynku.