Hummer H1 przekształcony w kamper WolfRigs Patton

Sukcesy odnosił w trudnym terenie i na polu walki, ale kamperem jeszcze nie był. Amerykański weteran wojny Reed Gerdes połączył swoje siły z partnerem handlowym i stworzył firmę WolfRigs, której pierwszym projektem był kamper o nazwie Patton.

Bazą stał się Hummer H1m a nazwę dał genialny generał George Patton. Połączenie tego wszystkiego w jedną całość stworzyło luksusowy kamper. Do napędu zastosowano sześciocylindrowy silnik Cummins o pojemności skokowej 3.9 l, współpracujący z sześciostopniową przekładnią automatyczną Alisson 1000.

Volkswagen – kampery na wymarzone wakacje

We wnętrzu aluminiowej zabudowy znajdziemy praktycznie zaprojektowaną przestrzeń. Jest tam nie tylko koło zapasowe, ale również m.in. zbiornik na wodę, teleskopowa drabinka, kanapa, kuchenka, lodówka oraz prysznic z toaletą. Do tego należy dodać jeszcze małżeńskie łóżko.

Hummer EV – powrót amerykańskiej legendy w wersji czysto elektrycznej

Firma WolfRigs jest w stanie wykonać Pattona na indywidualne zamówienie. Nie jest to jednak tani pojazd, bo jego cena rozpoczyna się od 350 tys. dolarów amerykańskich. Z całą pewnością jest to jednak wyjątkowy kamper.

Źródło: WolfRigs