Hummer EV – powrót amerykańskiej legendy w wersji czysto elektrycznej

Mocarny Hummer powraca na scenę. Tym razem pierwszy egzemplarz amerykańskiej marki GMC zjechał z taśmy w wersji pick-up i z napędem czysto elektrycznym. W planach jest także SUV, który powstanie na tej samej platformie Ultium.

Nowy model produkowany jest w tzw. Factory Zero, która jest pierwszą fabryką General Motors, która powstała wyłącznie do produkcji pojazdów z napędem elektrycznym. Powstała w dawnej fabryce Detroit-Hamtramck, która została otwarta w 1985 roku na terenie zburzonej fabryki Dodge działającej od 1911 roku.

W nowej fabryce produkowany będzie nie tylko Hummer EV w wersji pick-up i SUV, ale także elektryczna wersja modelu Cadillac Escalade i Chevroleta Silverado, które  przygotowywane są na rok modelowy 2024.

Toyota i jej Cruisery – od Land Cruisera po pojazd księżycowy

Pierwszy wyprodukowany egzemplarz nowego Hummera EV z numerem fabrycznym 001 już został wylicytowany na aukcji Barret-Jackson w dniu 27 marca 2021 roku za 2,5 mln dolarów amerykańskich. Cała kwota przeznaczona została przekazana Fundacji Tunnel to Towers, powstałej dla upamiętnienia bohaterskiego ratownika, który zginął podczas ataku terrorystycznego 11 września 2001 roku. Fundacja buduje specjalne domy dla weteranów i ich rodzin, którzy zginęli podczas pamiętnej akcji ratowniczej.

General Motors – nowe, elektryczne logo

Produkcję nowego Hummera EV rozpoczęła wersja limitowana Edition 1. Wszystkie auta maja białą barwę nadwozia Interstellar White i wnętrze Lunar Horizon oraz moc 1000 KM (746 kW). Bogate wyposażenie obejmuje m.in. napęd czterech kół, adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne oraz system półautonomicznej jazdy z funkcją automatycznej zmiany pasa ruchu. Podstawowa cena limitowanej wersji Hummera EV to 110 295 dolarów amerykańskich.