Toyota Corolla Cross nowym hitem na polskim rynku (ceny)

Corolla Cross to zupełnie nowy model, który właśnie wchodzi na europejski rynek. Kompaktowy SUV łączy atuty Corolli – najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji, oraz RAV4 – pioniera segmentu SUV-ów z samonośnym nadwoziem.

Zainteresowanie polskich klientów Corollą Cross wskazuje, że nowy model może stać się kolejnym bestsellerem marki. W ciągu pierwszych trzech tygodni przedsprzedaży salony Toyoty zebrały ponad 600 zamówień.

Corolla Cross dołącza do gamy pięciu SUV-ów i crossoverów Toyoty reprezentujących wszystkie segmenty – od najmniejszego Aygo X po 7-osobowego Highlandera. Nowy model należy do najbardziej poszukiwanego na europejskim rynku segmentu rodzinnych kompaktowych SUV-ów, wnosząc do niego technologię hybrydową najnowszej, piątej generacji, inteligentny napęd na cztery koła AWD-i, świetne właściwości jezdne typowe dla architektury TNGA i wyjątkowo rozbudowany zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego trzeciej generacji.

Samochód trafi do pierwszych klientów jesienią 2022 roku, a obecnie przyjmowane są zamówienia w ramach przedsprzedaży. Corolla Cross daje możliwość wyboru trzech wersji wyposażenia i trzech dodatkowych pakietów.

Duża popularność napędu na cztery koła AWD-i

Ponad 45% zamówień na Corollę Cross dotyczy samochodów z napędem na cztery koła. Nowy model to pierwsza Corolla, w której jest dostępny inteligentny napęd AWD-i, sprawdzony w innych SUV-ach Toyoty.

Toyota – rośnie popularność programu KINTO ONE. Ponad 4000 samochodów w pierwszym półroczu 2022

Topowa wersja Premiere Edition dominuje w zamówieniach

Ponad 80% zamówionych samochodów jest w najwyższej wersji Premiere Edition, która obok dostępnych w standardzie cyfrowych zegarów, systemów bezpieczeństwa czynnego najnowszej, trzeciej generacji Toyota T-MATE oraz systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z ekranem HD 10,5 cala i nawigacją online, zawiera także skórzaną tapicerkę z perforacją, kamerę 360 stopni, otwierane bezdotykowo, elektryczne drzwi bagażnika i asystenta parkowania Toyota Teammate uruchamianego zdalnie przez telefon. Jej wyposażenie można uzupełnić o panoramiczny dach. Corolla Cross Premiere Edition kosztuje 173 300 zł, a z napędem AWD-i 183 200 zł.