Toyota rozwija sieć sprzedaży aut używanych. Program Pewne Auto w trzech nowych salonach

Program Pewne Auto w salonach Toyoty jest skierowany do kierowców, którzy chcą kupić używany samochód z gwarancją, w dobrym stanie i o znanej historii. Marka systematycznie rozbudowuje sieć dealerską Toyota Pewne Auto – w tym roku dołączają do niej trzy punkty.

Do tej pory uruchomiono nowy autoryzowany salon w Bydgoszczy oraz nową stację Toyota Professional w Bełchatowie, a wraz z nimi działy sprzedaży aut z rynku wtórnego. Dodatkowo do końca roku do sieci dołączy nowy salon Toyoty w Poznaniu, również z działem aut używanych. Łącznie jeszcze w tym roku auta z drugiej ręki będzie można kupić w 78 różnego typu stacjach dealerskich Toyoty.

Corolla najczęściej wybierana w programie Pewne Auto

W pierwszym półroczu 2022 roku w programie Toyota Pewne Auto klienci kupili 11 170 używanych samochodów, z czego 76 procent to auta marki Toyota. Najczęściej wybieranym modelem była Corolla – salony Toyoty opuściły 2 134 używane egzemplarze tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yarisy, które znalazły 1 976 nowych właścicieli. Polscy kierowcy chętnie sięgają też po Aurisy – przez sześć miesięcy do klientów trafiło 1 094 egzemplarzy poprzednika Corolli z nadwoziem Hatchback i TS Kombi. Wielu nabywców przyciąga także używana Toyota C-HR – w programie Pewne Auto sprzedano 957 egzemplarzy crossovera.

Toyota liderem w pierwszym półroczu 2022 roku

Toyota Pewne Auto – szeroki wybór używanych hybryd

Sieć dealerska Toyoty to bardzo dobre miejsce, by kupić używane auto hybrydowe. Wiele z nich trafia do ponownej sprzedaży w salonach marki jako auta poleasingowe lub oddawane w rozliczeniu przez lojalnych klientów Toyoty. Udział hybryd w łącznej sprzedaży używanych samochodów wszystkich marek w programie wyniósł w pierwszej połowie 2022 roku 31%. Prawie połowa wszystkich Corolli (1 050 egz.) i ponad 80% egzemplarzy Toyoty C-HR (770 aut) miało napęd hybrydowy, a także 457 RAV4, 450 Yarisów i 388 Aurisów.

Samochody używane z gwarancją w każdym salonie Toyoty

Program Pewne Auto obejmuje wszystkie salony marki Toyota oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Stopniowo sieć rozbudowywana jest także o odrębne salony Toyota Pewne Auto – do tej pory stacje tego rodzaju powstały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu. Do programu włączane są m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dealerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią. Przy ich zakupie można skorzystać z szerokiej oferty finansowania, w tym z wynajmu długoterminowego, standardowego leasingu i kredytu, a także z programu finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay.

Toyota – aż 67 proc. sprzedaży stanowią hybrydy. Corolla najpopularniejsza hybrydą japońskiej marki

W stacjach Toyota Pewne Auto klienci spotykają się z takim samym poziomem obsługi jak w standardowych salonach Toyoty. Samochody objęte programem mają udokumentowaną historię i przebieg i otrzymują roczną gwarancję. Kupujący otrzymuje rzetelną informację o stanie samochodu na podstawie wszechstronnej, zestandaryzowanej kontroli jakości, z której przygotowywany jest 140-punktowy protokół. Obejmuje on m.in. zgodność numeru VIN, działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa, stan tapicerki i materiałów wykończeniowych, działanie świateł, pomiar grubości lakieru oraz kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi. Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi zasadami i procedurami, co samochody Toyoty.

Źródło: Toyota