Toyota liderem w pierwszym półroczu 2022 roku

W pierwszym półroczu 2022 roku Toyota potwierdziła swoją pozycję lidera na polskim rynku, którą utrzymuje od 2,5 roku. Od stycznia do czerwca Toyota zanotowała 37 934 rejestracje nowych samochodów osobowych. Jest to ponad dwa razy więcej niż uzyskała marka zajmująca drugie miejsce, a także więcej niż zarejestrowały dwie kolejne marki na podium.

Udział Toyoty w rynku wzrósł do 17,9 procent (+1,1 p.p.). W minionym miesiącu do jej klientów trafiło 6 987 samochodów osobowych. Liczba ta jest większa od wyniku drugiej marki o 80%.

Toyota Corolla i Yaris najchętniej wybierane przez polskich klientów

Corolla i Yaris w pierwszym półroczu 2022 roku dwa najpopularniejsze samochody osobowe w Polsce. Corolla zanotowała 10 896 rejestracji, a Yaris 6 220 zarejestrowanych samochodów. W pierwszej dziesiątce znalazły się także RAV4 (4. miejsce) i Toyota C-HR (5. miejsce) z wynikami odpowiednio 6 163 i 5 543 rejestracji.

Corolla, Yaris i Toyota C-HR zakończyły półrocze jako liderzy segmentów. Udział Corolli w segmencie aut kompaktowych wynosi 29,9 procent.

W czerwcu Corolla po raz kolejny uzyskała najlepszy wynik na polskim rynku. Klienci zarejestrowali 1 968 egzemplarzy kompaktowej Toyoty. Drugie miejsce zajęła Toyota C-HR, piąte Yaris, a szóste RAV4.

Liderami segmentów w czerwcu obok Corolli i Toyoty C-HR były także Yaris i RAV4. Toyota C-HR trafiła do kierowców w liczbie 1 515 egzemplarzy, Yaris zanotował 1 005 rejestracji w ciągu miesiąca, a RAV4 w liczbie 958 egzemplarzy.

Sukces nowych crossoverów Toyoty

Nowa Toyota Aygo X w drugim pełnym miesiącu sprzedaży ponownie zajęła drugie miejsce w segmencie. W czerwcu zarejestrowano 304 egzemplarze nowego crossovera, a od premiery – 729 aut. Łącznie razem z wynikami Aygo drugiej generacji Toyota zanotowała w segmencie A od początku roku 1 297 rejestracji.

Toyota Aygo X – wartość rezydualna nawet 59,5 proc. po 3 latach

Yaris Cross również jest drugi w segmencie – nowy model wspiął się w ciągu miesiąca o jedną pozycję w rankingu najpopularniejszych miejskich SUV-ów dzięki 653 rejestracjom. Od początku obecności na rynku crossover zanotował 3 451 rejestracji, co jest drugim wynikiem w jego klasie.

Toyota Aygo X najpopularniejszym małym autem wśród osób prywatnych

Toyota Highlander zajął w czerwcu trzecie miejsce (153 egz.) w segmencie dużych SUV-ów, a Land Cruiser piąte (99 egz.). Tę samą pozycję w segmencie Highlander utrzymuje w ujęciu od początku roku (950 egz.).

Samochody użytkowe

Toyota PROACE CITY zakończyła półrocze na pierwszym miejscu w segmencie kompaktowych vanów z wynikiem 1 967 rejestracji. Udział w segmencie tego modelu jest ponad dwukrotnie wyższy od wyniku drugiego najpopularniejszego kombivana i wynosi 22,6 procent. W czerwcu model był drugi w segmencie dzięki 207 rejestracjom.

Toyota PROACE w pierwszym półroczu 2022 roku była drugim najpopularniejszym vanem średniej wielkości po zarejestrowaniu 1 579 aut. W ostatnim miesiącu model zajął trzecie miejsce (204 egz.).

Hilux zajął w czerwcu pierwsze miejsce wśród pickupów i jest liderem segmentu także w całej pierwszej połowie roku. W czerwcu do klientów trafiło 87 egzemplarzy tego modelu, zaś od stycznia do czerwca 628 aut. Sześciomiesięczny wynik Hiluxa przekłada się na 44,2 procent udziału w segmencie.

Źródło: Toyota