Toyota Corolla Cross – wartość rezydualna po 3 latach sięga 63,4 proc.

Corolla Cross to zupełnie nowy kompaktowy SUV, który wprowadza na rynek napęd hybrydowy piątej generacji. Auto niedługo trafi do pierwszych polskich klientów. INFO-EKSPERT, firma analityczna zajmująca się polskim rynkiem motoryzacyjnym, opracowała prognozy wartości rezydualnej dla tego modelu. Po 3 latach i 90 000 km auto utrzyma nawet 63,4% początkowej wartości.

Corolla Cross rozbudowuje gamę Toyoty o przestronnego, pakownego SUV-a, który dołącza w segmencie C-SUV do stylowej Toyoty C-HR. Jest to pierwszy model, który otrzymał napęd hybrydowy piątej generacji, oszczędniejszy, mocniejszy i bardziej dynamiczny od wcześniejszej technologii.

Toyota Corolla Cross otrzymała układ napędowy z silnikiem 2.0 o łącznej mocy 197 KM, który rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 8,1 s. Hybrydowy SUV ma bardzo dobre osiągi również w bezemisyjnym trybie elektrycznym za sprawą silnika elektrycznego o mocy 113 KM. Auto jest dostępne w wariancie z napędem na cztery koła AWD-i, opartym na współpracy układu hybrydowego z dodatkowym silnikiem elektrycznym przy tylnej osi. Do atutów Corolli Cross należy również bogate wyposażenie, w tym najnowocześniejsze technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa, a także przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności 425 l. Cennik zawiera trzy wersje wyposażenia – Comfort, Style i Premiere Edition.

Wysoka wartość rezydualna Corolli Cross w podstawowej wersji

Według analiz firmy INFO-EKSPERT Corolla Cross w wersji Comfort po 3 latach i pokonaniu 90 000 km zachowa aż 63,4%, a z napędem na cztery koła – 62,8% początkowej wartości. Auto z podstawowym wyposażeniem ma pełny zestaw systemów bezpieczeństwa nowej generacji Toyota T-MATE, nowy system multimedialny Toyota Smart Connect z ekranem dotykowym HD 10,5 cala i nawigacją Connected z mapami online, a także dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, sportowe przednie fotele z pełną regulacją, 17-calowe felgi aluminiowe i pełne światła LED.

Toyota liderem w pierwszym półroczu 2022 roku

Niewielka utrata wartości wyższych wersji wyposażenia

Corolla Cross w wersji Style zachowa według prognoz 63,2% ceny zakupu po 36 miesiącach. Jeśli wybierzemy napęd AWD-i, auto utrzyma 62,6% początkowej wartości. Konfiguracja tej wersji obejmuje m.in. inteligentny kluczyk, bezprzewodową ładowarkę telefonu, przyciemniane tylne szyby, czarne listwy okienne, czarny grill z satynowym obramowaniem, relingi dachowe i 18-calowe felgi aluminiowe.

Toyota Land Cruiser w nowej specjalnej wersji Matt Black Edition

Specjalna wersja Premiere Edition wnosi do wyposażenia Corolli Cross przede wszystkim nowego asystenta parkowania Toyota Teammate, włączanego zdalnie przez aplikację w telefonie, oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa – układ detekcji przeszkód (ICS) zapobiegający kolizjom podczas manewrów, asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA), system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją hamowania. SUV w topowej wersji wyróżnia się także skórzaną tapicerką z perforacją, elektryczną regulacją fotela kierowcy, kamerą 360 stopni, elektrycznymi drzwiami bagażnika uruchamianymi bezdotykowo oraz czujnikami parkowania z funkcją awaryjnego hamowania. Corolla Cross Premiere Edition według specjalistów INFO-EKSPERT zachowa po 3 latach 63,1% początkowej ceny, zaś odmianę z napędem AWD-i będzie można odsprzedać średnio za 62,7% ceny zakupu.

Źródło: Toyota