Mercedes-AMG – specjalna edycja F1 Edition pierwszej hybrydy AMG o wysokich osiągach

Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE to najmocniejszy jak dotąd seryjny model marki z Affalterbach – w czym zasługa transferu techniki z Formuły 1. Innowacyjna koncepcja hybrydowego napędu z silnikiem elektrycznym i akumulatorem AMG High Performance przy tylnej osi łączy imponującą moc systemową 620 kW (843 KM) z doskonałą dynamiką jazdy oraz wysoką efektywnością.

Prezentując specjalną edycję „F1 Edition” z ekskluzywnymi elementami nadwozia i wnętrza, Mercedes-AMG potwierdza swoje bliskie więzi z zespołem Formuły 1. „F1 Edition” można zamawiać za dopłatą w wysokości 112 910 zł.

Aby uczcić 55-lecie AMG, marka samochodów sportowych i wyczynowych z Affalterbach z dumą spogląda na swoją wspaniałą przeszłość – ale nie tylko. To także okazja, by poświętować teraźniejszość, wraz ze specjalnymi modelami „Edition 55”. Ekskluzywne wydanie AMG GT 4-drzwiowego Coupé „F1 Edition” sprawia, że zelektryfikowana przyszłość Mercedes-AMG staje się jeszcze lepiej wyeksponowana. Dzięki transferowi techniki z Formuły 1 nowy Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE jest idealnym ambasadorem Future of Driving Performance – przyszłości osiągów AMG. Modułowy hybrydowy zespół napędowy E PERFORMANCE wkrótce pojawi się w innych modelach Mercedes-AMG. A przejście na napędy czysto elektryczne z wariantami AMG opartymi na platformie EVA2 oraz, w przyszłości, całkowicie niezależnymi modelami AMG bazującymi na architekturze AMG.EA, będzie co najmniej tak samo ekscytujące jak minione 55 lat.

Mercedesa-AMG GT 63 S E PERFORMANCE „F1 Edition” już na pierwszy rzut oka można rozpoznać po odcieniu nadwozia. To ekskluzywne połączenie niemetalizowanego lakieru „alpejska szarość MANUFAKTUR” oraz folii z logo AMG i efektem gradientu, od szarego do czarnego, a także czerwonymi akcentami. 21-calowe kute obręcze AMG z pięcioma podwójnymi ramionami, z matowo czarnym wykończeniem i czerwonym rantem, nawiązują do kolorystyki felg oficjalnego samochodu medycznego FIA F1, dostarczanego przez Mercedes-AMG.

Mercedes-Benz Classic na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach motoryzacyjnych w sezonie 2022

Dopracowany w tunelu aerodynamicznym pakiet aerodynamiczny AMG poprawia właściwości jezdne przy wysokich prędkościach, zapewniając warunki dla uzyskania jeszcze lepszych osiągów. Zestaw zwiększa siłę docisku, a jednocześnie ogranicza opór powietrza. Nieruchomy tylny spojler wyraźnie demonstruje zaangażowanie w bezkompromisowe osiągi. Do elementów pakietu aerodynamicznego AMG należą: stały tylny spojler w kolorze czarnym (wysoki połysk), zoptymalizowany dyfuzor zintegrowany z tylnym zderzakiem, zoptymalizowany przedni zderzak z większym spojlerem (splitterem) oraz dodatkowymi deflektorami powietrza przy wlotach i przednich nadkolach, a także deflektory przy bocznych wylotach powietrza w tylnym zderzaku.

Dynamiczną prezencję „F1 Edition” podkreślają też pakiety AMG Night oraz AMG Night II. Przedni splitter i elementy ozdobne w przednich błotnikach, obudowy lusterek bocznych, boczne listwy oraz obramowania wokół szyb mają błyszczące, czarne wykończenie. Ponadto specjalną edycję wyróżniają tylna listwa ozdobna, podwójne końcówki układu wydechowego AMG w czarnej, chromowanej oprawie i termoizolacyjne, przyciemniane okna. Ekskluzywną aurę dodatkowo akcentują przyciemniona osłona chłodnicy AMG oraz chromowane emblematy na pokrywie bagażnika i błotnikach w kolorze czarnym. Kolejny efektowny detal stanowi nowy korek wlewu paliwa AMG ze srebrnym, chromowanym wykończeniem i napisem „AMG”.

XX Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2022 w Toruniu – fotorelacja

Podobnie jak w przypadku Klasy G, Klasy A oraz CLA w wersji „Edition 55”, tak i tu wnętrze definiuje kontrast czerni z czerwienią. Do sportowego wzornictwa nadwozia nawiązują fotele AMG Performance z ekskluzywną tapicerką ze skóry nappa Exclusive w kolorze czarnym, z czerwonymi przeszyciami, a także czerwone pasy bezpieczeństwa oraz ekskluzywne elementy ozdobne AMG z włókna węglowego ozdobione czerwoną nicią. Również kierownica AMG Performance obszyta skórą nappa i mikrofibrą DINAMICA otrzymała czerwone szwy, a listwy progowe AMG mają podświetlany na czerwono napis „AMG”. Zestaw akcent kompletują ekskluzywny emblemat „Edition” oraz specjalne dywaniki AMG.

Aby chronić cenny samochód, każdy klient dodatkowo otrzymuje personalizowany pokrowiec AMG z logo F1, przeznaczony do użytku w zadaszonych pomieszczeniach. Dzięki oddychającej zewnętrznej powłoce, wykonanej z odpornego na rozdarcia materiału z włókien syntetycznych, oraz antystatycznej warstwie wewnętrznej z flaneli pokrowiec chroni zaparkowany w garażu pojazd przed kurzem i zarysowaniami.

Źródło: Mercedes-AMG