XX Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland 2022 w Toruniu – fotorelacja

Wśród zgłoszonych samochodów, były Mercedesy z wielu epok motoryzacji, włącznie z pojazdami z międzywojnia. Najstarszy zgłoszony model to 200 Cabrio B Lang z 1934 roku. Co ciekawe, do Torunia przyjechały nawet samochody, które brały udział w pierwszym zlocie klubu 20 lat temu, w tym 170 V, 220 S oraz 350 SEL.

„Ich właściciele zmienili się nieznacznie, a samochody w ogóle” – dodał z uśmiechem Komandor Zlotu. Zgodnie z regulaminem w spotkaniu mogły być udział egzemplarze w wieku minimum 30 lat, a więc maksymalnie z początku lat 90.

Mercedes-Benz Polska – 25 lat pionierskich rozwiązań i zrównoważonej przyszłości

Jubileuszowy, dwudziesty Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska był pierwszym za kadencji nowego prezydenta klubu, Łukasza Twardocha, który ma na koncie organizację dwóch poprzednich spotkań StarDrive. Jego misją jako wielkiego pasjonata marki jest pielęgnacja elitarności organizacji.

XX Zlot Klubu Zabytkowych Mercedesów – Star Drive Poland – Toruń 16-19.06.2022

„Klub Zabytkowych Mercedesów Polska został założony przez 20 osób w 2000 r., a już w kolejnym dostaliśmy certyfikat ze Stuttgartu, który wpisał nas w rodzinę klubów oficjalnie związanych z Mercedes-Benz. Po 20 latach certyfikat został odnowiony i przyznany na nowo. Uważam, że to zobowiązuje” – powiedział Łukasz Twardoch, który na zlot przyjedzie nie swoim najstarszym, lecz równie wyjątkowym Mercedesem – stalowoszarą limuzyną 300 SE z serii 126, rocznik 1989.

Zapraszamy do naszej fotorelacji.