Porsche Eports Sprint Challenge Poland – baraże na belgijskim torze Zolder

Dwudziestu czterech simracerów zawalczy podczas czterech rund o jedenaście miejsc w tegorocznej edycji Porsche Eports Sprint Challenge Poland, Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja w barażach rozpocznie się już 2 czerwca na belgijskim torze Zolder.

W tym roku Mistrzostwa Polski Digital Motorsport, rozgrywane w ramach oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, mają zupełnie nowy format jeżeli chodzi o kwalifikacje uczestników. Wszystko rozpoczęło się od Pucharu Polski Digital Motorsport, który odbył się po raz pierwszy w tym sezonie na przełomie kwietnia i maj. Najlepszy w tym cyklu Kamil Grabowski ma już zapewnione miejsce w Porsche Esports Sprint Challenge Poland. Jego trzynastu rywali będzie musiało stawić czoła jedenastu zawodników ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Digital Motorsport, którzy zechcą raz jeszcze wziąć udział w najważniejszych simracingowych zawodach w naszym kraju.

Ambicja Porsche na 2030 rok – ponad 80 proc. nowych aut z napędem całkowicie elektrycznym

Baraże, czyli Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, to także nowość. W poprzednich dwóch edycjach udział w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport mógł wziąć każdy, kto przeszedł proces prekwalifikacji. Tym razem zawodnicy z pierwszych dwunastu pozycji ubiegłorocznych zawodów mieli zapewnione miejsce w stawce. Większość simracerów skorzystała z tego przywileju, a jednym z nich jest dwukrotny mistrz Polski w digital motorsporcie Dominik Blajer.

Unitel Mazda MX-5 Esports – Kamil Grabowski zdobywcą Pucharu Polski Digital Motorsport

W Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland uczestnicy przejadą cztery rundy za kierownicami pucharowych Porsche 911 GT3 Cup. Te same auta będą w użyciu podczas Porsche Esports Sprint Challenge Poland, czyli Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Rywalizacja rozpocznie się drugiego czerwca na belgijskim torze Zolder. Następnie simracerzy będą się ścigać na torach Oulton Park, Daytona International Speedway (Road Course) oraz Watkins Glen. Transmisje będzie można oglądać w czerwcowe czwartki o godz. 21:30 na facebookowym profilu partnera medialnego MPDM – ELEVEN SPORTS.

Organizatorem i promotorem Road to Porsche Esports Sprint Challenge Poland, cyklu rozgrywanego w ramach Baraży Mistrzostw Polski Digital Motorsport 2022 wpisanego do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jest Ragnar Simulator. Sponsorem wydarzenia jest Porsche Polska. Patronami medialnymi są ELEVEN SPORTS oraz Auto Świat. Partnerem technicznym jest iRacing.

Źródło: Ragnar Simulator