Mercedes-AMG – ekskluzywne serie specjalne kompaktowych modeli na 55-lecie AMG

Mercedes-AMG świętuje w tym roku 55 urodziny i z tej okazji oferuje klientom specjalne serie swoich modeli. Po Klasie G wersje „Edition 55” są teraz dostępne w gamie aut kompaktowych: A 35 4MATIC, A 35 4MATIC Limuzyna, CLA 35 4MATIC Coupé oraz CLA 35 4MATIC Shooting Brake.

Ekskluzywna folia z herbem AMG przypomina historię marki sportowych i wyczynowych maszyn z Affalterbach, a efektowne akcenty takie jak 19-calowe obręcze kół AMG, chromowany korek wlewu paliwa AMG oraz ozdobne wykończenie z ciemnego aluminium „Edition 55” podkreślają indywidualny charakter specjalnej serii. Jubileuszowe modele można zamawiać do listopada 2022 r.

Kompaktowe modele „Edition 55” charakteryzują się bogatym wyposażeniem. Już na pierwszy rzut oka uwagę zwraca pakiet aerodynamiczny AMG, obejmujący przedni zderzak z większym splitterem i dodatkowymi prowadnicami powietrza, tylne skrzydło AMG, boczne spojlery przy optycznych wylotach powietrza w tylnym zderzaku oraz specjalny dyfuzor – wszystko z lśniącym wykończeniem w kolorze czarnym. Ponieważ elementy pakietu zostały dopracowane w tunelu aerodynamicznym, skutecznie poprawiają właściwości jezdne przy wysokich prędkościach i zapewniają podstawy dla jeszcze lepszych osiągów.

Motor Klassik Award 2022 – Mercedes-Benz wygrywa w siedmiu kategoriach

Dynamiczny wygląd modeli „Edition 55” podkreślają również pakiety AMG Night oraz Night II. Przedni splitter i elementy ozdobne na poprzeczkach zewnętrznych wlotów powietrza, wstawki osłon progowych AMG i ich listwy, obramowanie wokół szyb oraz obudowy lusterek bocznych mają w tym przypadku błyszczące, czarne wykończenie. Ponadto pakiety obejmują czarne, chromowane końcówki układu wydechowego oraz termoizolacyjne, przyciemniane szyby. Spójny efekt kompletują kolejne dodatki z lśniącym, czarnym wykończeniem – lamele charakterystycznej osłony chłodnicy AMG oraz emblematy na pokrywie bagażnika i na błotnikach.

Kompaktowe modele z serii „Edition 55” wyróżniają też dwa metalizowane odcienie nadwozia: czerń kosmosu lub biały digital. Współgra z nimi kolorystyka dekoracji po obu stronach nadwozia, z tradycyjnym emblematem AMG i postępującym efektem przeźroczystości. Z designem karoserii kontrastują 19-calowe wieloramienne obręcze kół AMG, z matowym malowaniem w kolorze szarości tytanu oraz błyszczącym rantem. Dbałość o szczegóły akcentuje korek wlewu paliwa AMG z chromowanym, srebrnym wykończeniem.

Mercedes-AMG SL debiutuje w ofercie od 812,2 tys. zł (polskie ceny)

Wnętrze definiuje zestawienie czerni i czerwieni. Fotele AMG Performance pokrywa skórzana tapicerka utrzymana w klasycznej czerwono-czarnej kolorystyce. Kierownica AMG Performance z mikrofibry DINAMICA, z czarnym oznaczeniem na godzinie 12, dla upamiętnienia 55 urodzin marki z Affalterbach zyskała plakietkę „Edition 55”. W dolnych partiach wnętrza ekskluzywny charakter specjalnej serii podkreślają listwy progowe z podświetlanym na czerwono napisem „AMG” oraz czarne dywaniki podłogowe AMG z wysokiej jakości weluru z czerwonymi kontrastującymi przeszyciami i wyhaftowanym nicią w tym samym kolorze napisem „Edition 55”. Całość uzupełniają elementy ozdobne „Edition 55” z ciemnego, szczotkowanego aluminium, z czarno-czerwonymi akcentami oraz logo AMG.

Nabywcy otrzymują też spersonalizowany, czarny pokrowiec na samochód ze srebrnym logo AMG na wysokości górnej krawędzi przedniej szyby. Chroni on zaparkowany w zamkniętym pomieszczeniu pojazd przed kurzem i zarysowaniami – składa się z „oddychającej” zewnętrznej warstwy z odpornego na rozdarcia syntetycznego materiału oraz antystatycznej, flanelowej warstwy wewnętrznej.

Ekskluzywne modele specjalne można już zamawiać z pakietem wyposażenia „Edition 55”, za dopłatą 52 021 zł.

55 lat sukcesów Mercedes-AMG

AMG narodziło się w 1967 r., jako zakład założony przez inżynierów Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera, a po 55 latach działalności dalej umacnia swoją pozycję jako niezwykle ceniona marka samochodów sportowych i wyczynowych – poprzez liczne sukcesy w sporcie motorowym oraz rozwój wyjątkowych aut drogowych. Firma z siedzibą w Affalterbach jest dziś spółką w całości zależną Mercedes-Benz Group AG i sportowym liderem Grupy. Każdy z ponad 2000 jej pracowników skupia się na realizacji obietnicy marki wyrażonej hasłem „Driving Performance” (z ang. osiągi jezdne) – obietnicy, która łączy główne atuty AMG: najnowocześniejszą technologię i pasję do dynamicznych, emocjonujących produktów.

Aktualne portfolio Mercedes-AMG obejmuje ponad 50 samochodów o mocy od 225 kW (306 KM) do 620 kW (843 KM). Ich gama rozciąga się od wariantów o różnych typach nadwozia po całkowicie niezależnie opracowane auta sportowe, takie jak Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé oraz nowy Mercedes-AMG SL. Paleta układów napędowych jest konsekwentnie rozwijana zgodnie z wymaganiami rynku i życzeniami klientów. Obecnie składają się na nią zoptymalizowane pod względem efektywności jednostki spalinowe o 4, 6 lub 8 cylindrach. Ponadto Mercedes-AMG konsekwentnie podąża ścieżką przyszłości osiągów: pod szyldem E PERFORMANCE oferuje hybrydy z niezależnym układem napędowym i techniką z Formuły 1. W portfolio znajdują się również całkowicie elektryczne warianty AMG bazujące na własnej platformie Grupy – EVA2. W niedalekiej przyszłości pojawią się także całkowicie niezależne modele AMG z napędem akumulatorowym; będą one oparte na nowej, w pełni samodzielnie opracowanej architekturze dla pojazdów elektrycznych AMG.EA.

Źródło: Mercedes-Benz