Motor Klassik Award 2022 – Mercedes-Benz wygrywa w siedmiu kategoriach

Mercedes-Benz zwyciężył w siedmiu kategoriach prestiżowego plebiscytu Motor Klassik Award 2022 magazynu „Motor Klassik”, w którym nagrody przyznaje się na podstawie głosów czytelników. Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Classic od stycznia 2022 r., jest zachwycony wynikami ankiet przeprowadzanych przez ten renomowany tytuł: „Czytelnicy Motor Klassik to eksperci od klasycznych pojazdów i prawdziwi koneserzy. Nasza doskonała pozycja stanowi zatem wielki hołd dla naszych modeli i naszej marki”.

Pierwsze miejsca w trzech kategoriach „klasyków” i trzech kategoriach „klasyków przyszłości” przyznało Mercedesowi dokładnie 18 042 czytelników. Daniel Lescow, szef jednostki biznesowej Maybach, powiedział: „To dla mnie zaszczyt – odebrać nagrody dla naszych obecnych modeli: Mercedesa Klasy C, Mercedesa-AMG SL i oczywiście, przede wszystkim, Mercedesa-Maybacha Klasy S. To dowód, że nasze nowe samochody są dobrze przyjmowane zarówno przez ekspertów od klasycznych aut, jak i przez fanów – i już teraz mają potencjał, by w przyszłości stać się klasykami”.

Klasyk tygodnia – Mercedes-Benz (W128) 220 SE Ponton Coupé z 1960 r.

Co więcej, producent samochodów ze Stuttgartu wygrał również w kategorii „Najlepsze marki: oryginalne części zamienne”. „Jesteśmy jedyną firmą, której historia sięga od wynalezienia samochodu do dnia dzisiejszego. Jako najstarsza na świecie marka samochodów luksusowych nieustannie odkrywamy przyszłość na nowo – i tak od ponad 136 lat” – powiedział Marcus Breitschwerdt. „Fakt, że nasze zaangażowanie w ofertę oryginalnych części zamiennych jest doceniane przez naszych klientów, wzmacnia naszą determinację w podtrzymywaniu tej tradycji. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos w plebiscycie, za ogromne zaufanie, jakim obdarzają naszą markę”.

Mercedes Simplex 40 hp – supersportowy samochód sprzed 120 lat

Wyniki Motor Klassik Award 2022

•        W kategorii „Klasyczne kabriolety” wygrał Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Cabriolet (W 111), produkowany w latach 1969-1971 – zajął pierwsze miejsce, zdobywając 38% głosów czytelników.

•        W kategorii „Klasyczne samochody sportowe” prym wiódł 300 SL „Gullwing” (1954-1957), który osiągnął przewagę nad rywalami już po raz trzeci z rzędu – tym razem z wynikiem 24,8% głosów.

•        Na szczycie kategorii „Klasycznych limuzyn” znalazł się 300 SEL 6.3 (W 109), budowany w latach 1968-1972, z imponującym wynikiem 44,9% oddanych głosów.

•        Jeśli chodzi o „Klasyki przyszłości”, a tym samym o obecną gamę modeli (rocznik 2022), w kategorii „Kabriolety” 30,6% osób wskazało na nowego Mercedesa-AMG SL.

•        Również Mercedes-Maybach Klasy S został wybrany na „Klasyka przyszłości” – zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Klasa luksusowa” i uzyskując 26% głosów.

•        Za „Klasyka przyszłości” czytelnicy również uznali Mercedesa Klasy C – model triumfował w kategorii „Klasa biznesowa”, zdobywając 38,2% głosów.

•        Mercedes-Benz po raz dziewiąty z rzędu szturmem zdobył kategorię „Najlepsze marki: oryginalne części zamienne”, w której czytelnicy mogli głosować na kilku producentów jednocześnie – marka spod znaku gwiazdy „zgarnęła” aż 58% głosów.

Źródło: Mercedes-Benz