Mazda wspiera uchodźców z Ukrainy oferując zniżkę przy przeglądach okresowych samochodów w sieci ASO

Z każdym kolejnym dniem wojny w Ukrainie międzynarodowa społeczność pracowników i dealerów Mazda Motor Corporation angażuje się w nowe formy pomocy uchodźcom. W obliczu horroru wojny i ogromnych zniszczeń kraju, od początku rosyjskiej agresji z Ukrainy wyjechało ponad 4,5 miliona ludzi, znakomita większość zdecydowała się na pozostanie w Europie, a w Polsce przebywa obecnie 2,885 mln osób z ukraińskimi paszportami.

Wielu uchodźców zdecydowało się na wyjazd własnymi samochodami i do tej właśnie grupy skierowana jest inicjatywa europejskiego oddziału Mazdy. Właściciele samochodów Mazda posiadający ukraińską rejestrację oraz dowód wjazdu na teren UE potwierdzony pieczątką w paszporcie po 23 lutego 2022 r., uprawnieni są do wykonania przeglądu okresowego swojego samochodu na preferencyjnych warunkach w autoryzowanej sieci serwisów we wszystkich krajach Europy. Zmotoryzowani uchodźcy z Ukrainy mogą skorzystać z rabatu w wysokości 690 zł netto na okresowy przegląd dowolnego modelu Mazdy, wykonany w okresie od 15 kwietnia do końca lipca 2022 roku. Oferta ta obowiązuje w całej Europie w sieci ASO, w tej samej wysokości i na ujednoliconych zasadach.

Mazda CX-60 – uroczysta ceremonia rozpoczęcia produkcji nowego modelu segmentu SUV

„Wsparcie finansowe przeglądów okresowych samochodów należących do uchodźców z Ukrainy jest doraźną i wymierną formą pomocy, którą jako Mazda oferujemy solidarnie w całej Europie. Dzięki temu ukraińscy użytkownicy samochodów Mazda będą mogli nadal bezpiecznie poruszać się po naszych drogach i unikną utraty fabrycznej gwarancji. Szacujemy, że akcją w naszym kraju może być objętych około 200 pojazdów, jesteśmy przygotowani do obsłużenia wszystkich zgłaszających się do naszej sieci serwisowej właścicieli samochodów Mazda i wdrożyliśmy już niezbędne procedury.” – podkreśla Rafał Badowski, Dyrektor działu Posprzedaży i Doświadczeń Klienta w Mazda Motor Poland.

Mazda – wielkie otwarcie odnowionego muzeum już w maju 2022 r.

W oczekiwaniu na powrót pokoju i bezpieczeństwa w Ukrainie, Mazda Motor Corporation od początku wojny aktywnie udziela pomocy humanitarnej. Działaniom inicjowanym przez zarząd w postaci darowizny kwoty 1 miliona euro na rzecz UNHCR,  Agencji ONZ ds. Uchodźców towarzyszą liczne, spontanicznie organizowane akcje pomocy i działania oddolne, prowadzone przez pracowników lokalnych oddziałów Mazdy w całej Europie. Polskie przedstawicielstwo Mazdy wraz z dealerami marki przekazało na Ukrainę śpiwory, koce, baterie, powerbanki i generatory prądu o wartości 93 tys. zł. Trwają kolejne zbiórki pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych towarów i lekarstw, które zostaną dostarczone za naszą wschodnią granicę, by pomóc potrzebującym.

Źródło: Mazda