Mazda CX-60 – uroczysta ceremonia rozpoczęcia produkcji nowego modelu segmentu SUV

Mazda Motor Corporation uroczyście zainaugurowała seryjną produkcję całkowicie nowego SUV-a, Mazdy CX-60. Ceremonia odbyła się 18 kwietnia 2022 r. w zakładzie nr 2 fabryki Hofu w Prefekturze Yamaguchi.

W ramach uroczystości w fabryce Hofu Akira Marumoto – Prezes i CEO Mazdy oraz Satoru Harada – Prezes Komitetu Wykonawczego Związku Zawodowego Pracowników Mazdy wygłosili przemówienia, przedstawiciele pracowników potwierdzili swoje zaangażowanie w proces produkcji nowego modelu, a także zaprezentowany został pierwszy fabryczny egzemplarz samochodu.
W wydarzeniu udział wzięło około 100 osób, łącznie z pracownikami zaangażowanymi w proces produkcji w fabryce Hofu, lokalnymi dostawcami oraz przedstawicielami Prefektury Yamaguchi oraz wieloma gośćmi, którzy obserwowali uroczystość online.Najważniejszy od ponad dekady, wprowadzany właśnie do sprzedaży, nowy, flagowy model Mazdy reprezentuje wszystkie atrybuty, które firma skumulowała w swoim DNA w ciągu ostatnich 100 lat, od wyjątkowego wyglądu nadwozia i projektu wnętrza, po najlepsze japońskie rzemiosło, najnowsze innowacje w dziedzinie technologii zorientowanych na człowieka i światowej klasy układ napędowy.

Mazda – samochody zaprojektowane z myślą o długowieczności

Nowa Mazda CX-60 PHEV wprowadza na europejski rynek SUV-ów pierwszą dla marki, pełną technologię hybrydową typu plug-in. Układ napędowy Mazdy CX-60 PHEV łączy czterocylindrowy silnik benzynowy 2,5 Skyactiv-G z dużym silnikiem elektrycznym o mocy 129 kW, całkowicie nową, ośmiobiegową przekładnią automatyczną i akumulatorem o pojemności 17,8 kWh.

Unitel Mazda MX-5 Esports – nowy cykl esportowy rusza od 1 kwietnia 2022 r.

Takie zestawienie silnika spalinowego i elektrycznego zapewnia maksymalną moc systemową 327 KM/241 kW i maksymalny moment obrotowy 500 Nm, co czyni CX-60 najmocniejszym samochodem drogowym w historii Mazdy. Z drugiej strony, nowa Mazda PHEV wykazuje się znakomitymi właściwościami ekologicznymi. Średnie zużycie paliwa wg WLTP wynosi zaledwie 1,5 l/100 km, a średnia emisja CO₂ wg WLTP to tylko 33 g/km.

Seryjna produkcja europejskiej Mazdy wersji CX-60 rozpoczęła się już 15 marca 2022 roku, a statek z pierwszą partią samochodów ma planowo 26 kwietnia opuścić port Nakanoseki i wyruszyć w drogę do Europy. Jeszcze w czerwcu pierwsze egzemplarze nowego modelu trafią do pierwszych klientów w Niemczech i krajach skandynawskich, na pozostałych rynkach europejskich, w tym w Polsce, Mazda CX-60 pojawi się na przełomie września i października 2022 roku.

Źródło: Mazda