Ford dba o zdrowie i bezpieczeństwo podróżujących. Kolejna edycja Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

Sprawna klimatyzacja jest jedną z najważniejszych rzeczy w okresie wiosennym i letnim, kiedy klienci zdecydowanie częściej podróżują na dłuższych trasach. Z tego powodu w Fordzie co roku odbywa się Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO, w ramach której marka zachęca do zadbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo oferując promocyjne ceny przeglądów.

Klimatyzacja jest jedną z najważniejszych funkcjonalności samochodu dla kierowcy oraz pasażerów. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia, a nowe samochody coraz częściej mają ją już w bazowych wersjach. Sprawna klimatyzacja pełni kilka bardzo ważnych funkcji w kontekście komfortowych i bezpiecznych podróży.

Urządzenie nie tylko dba o żądaną temperaturę we wnętrzu samochodu, ale także może zapobiegać zaparowanym szybom, osuszając powietrze. Zaniedbana klimatyzacja może więc wpływać negatywnie zarówno na zdrowie podróżujących, ale także na ich bezpieczeństwo. Zagrzybiona klimatyzacja może być przecież przyczyną groźnych chorób. W związku z dbałością o klientów Forda, marka jeszcze przed letnimi upałami po raz kolejny organizuje Akcję Klimatyzacja Dezynfekcja PRO.

Co obejmuje Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO?

W ramach akcji specjaliści Forda przeprowadzą:
– kontrolę szczelności klimatyzacji;
– sprawdzą działanie wszystkich podzespołów;
– wykonają próbę sprawności technicznej i wydajności chłodzenia;
– przeprowadzą dezynfekcję parownika;
– przeprowadzą ozonowanie całego układu klimatyzacji.

W świadomości społeczeństwa serwis klimatyzacji kończy się na ozonowaniu, które jest znane jako czynność eliminująca brzydkie zapachy. To jednak błędne podejście. Bardzo ważna jest także dezynfekcja parownika, bowiem właśnie to urządzenie odpowiada m.in. za pochłanianie ciepła z wnętrza samochodu, odparowywanie czynnika chłodniczego, utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci oraz oczyszczanie powietrza.

Ford Mustang Mach-E – ładowanie ładowarkami AC i DC, czyli ładowanie tanie kontra szybkie

Krótko mówiąc, tylko regularne serwisowanie całej klimatyzacji daje pewność, że w układzie nie pojawią się grzyby i bakterie niebezpieczne dla zdrowia podróżujących. Koszt Akcji Klimatyzacji Dezynfekcji PRO dla klientów Forda wynosi 199 zł.

Filtr przeciwpyłowy podstawą zdrowia w samochodzie

Drugą czynnością zalecaną przy serwisie klimatyzacji jest także wymiana filtra przeciwpyłowego. To on odpowiada za stężenie zanieczyszczeń wewnątrz pojazdu i przy zaniedbaniu jego serwisowania istnieje ryzyko dla zdrowia podróżujących.

Podstawowymi objawami zbyt wysokiego stężenia zanieczyszczeń są bóle głowy i nadmierne zmęczenie, a także nudności i reakcje alergiczne. W tym kontekście warto wziąć pod uwagę, że alergicy są bardziej narażeni na potencjalne negatywne skutki zaniedbania klimatyzacji. Dla przykładu kichnięcie przy prędkości 80 km/h oznacza jazdę przez 25 metrów z zamkniętymi oczami.

Ford F-150 Lightning – ekstremalne testy w najzimniejszy od 123 lat lutowy dzień

Ford oferuje dwa rodzaje filtrów pochłaniających zapachy: Ford Odour Filter oraz innowacyjny Ford Odour Filter Plus. Ten drugi zapewnia znacznie lepszą od standardowego ochronę przed cząsteczkami kurzu, pyłkami, agresywnymi gazami oraz zapachem spalin.

W ofercie pojawił się także dostępny dla każdego modelu filtr MicronAir, który poza ochroną przed nieprzyjemnymi zapachami i szkodliwymi substancjami zapewnia także ponad 99,9% skuteczności w dezaktywacji wirusów. Wszystko dzięki nowoczesnej funkcjonalnej warstwie filtracyjnej na bazie ekstraktu owocowego. Koszt filtra Ford MicronAir wraz z wymianą wynosi 189 zł.

Źródło: Ford