Citroën prezentuje C-Series – nową kolekcję serii specjalnych (polskie ceny)

Nowa kolekcja C-Series obejmuje szeroką gamę modeli: C3, C4, ë-C4 i C5 Aircross. Plasuje się ona w wiodącym segmencie rynku, pomiędzy poziomami wyposażenia Feel Pack i Shine i jest wzbogacona o dostępne w standardzie dodatkowe elementy wyposażenia, zapewniające pasażerom dobre samopoczucie i spokój ducha w podróży oraz o wyjątkowe kolory i materiały wykończeniowe stworzone na bazie istniejących wersji.

Litera „C” w oznaczeniu C-Series odnosi się oczywiście do „C” w nazwie Citroën i kojarzy się z C jak „Confort”, czyli komfortem, będącym jedną z kluczowych wartości marki. Symbolizuje także literę „C” w słowach Connectivité (łączność), Conduite sereine (bezstresowa jazda) i Caractère (charakter) określających unikatową osobowość modeli marki.

Citroën systematycznie urozmaica swoje modele poprzez wprowadzanie do oferty limitowanych serii wzbogaconych o elementy wyposażenia i akcesoria oraz unikatowe pakiety kolorystyczne, dodające prestiżu. Ciesząca się od momentu wprowadzenia na rynek w połowie 2020 r. dużym uznaniem wśród naszych klientów seria limitowana C-Series modelu C3 Aircross została rozszerzona na inne modele w gamie marki. W ciągu niespełna dwóch lat na całym świecie sprzedano niemal 39 000 samochodów z tej kolekcji. Jej najnowsza edycja z unikatowym pakietem kolorystycznym Anodowany Brąz będzie sztandarowym elementem naszej gamy w 2022 roku” – mówi Pierre Monferrini, manager ds. gamy Citroëna

Na potrzeby tegorocznej edycji C-Series Citroën opracował nowy pakiet kolorystyczny Anodized Bronze, zdobiący nadwozie szeregiem ciemnobrązowych akcentów, dodających całości elegancji i dynamiki. Dla podkreślenia unikatowego charakteru obecnej edycji, modele C-Series 2022 roku zostały opatrzone trójwymiarową plakietką z nazwą serii, umieszczoną – zależnie od modelu – na przednich błotnikach lub przednich drzwiach. Poziom wyposażenia serii limitowanej został odpowiednio wzbogacony w zależności od modelu i specyfiki poszczególnych rynków zbytu.

CITROËN C3 C-SERIES

Od momentu wprowadzenia trzeciej generacji C3 na rynek w 2016 roku ten bestseller Citroëna znalazł już ponad milion nabywców na całym świecie i uplasował się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się modeli w 2021 roku na głównych rynkach zbytu, takich jak Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Portugalia, Dania, Słowacja i Bułgaria.

Na sukces rynkowy modelu złożyło się szereg elementów, takich jak unikatowy design solidnego hatchbacka z wysokim i poziomo zarysowanym przodem, zwiększonym prześwitem, ochronnymi panelami drzwiowymi Airbump®, nakładkami błotników i dużymi zderzakami jak również dające poczucie komfortu psychicznego przestronne wnętrze z wygodnymi siedzeniami i charakterystyczne dla Citroëna zawieszenie. Kolejną mocną stroną stała się rozbudowana gama możliwości personalizacji, która przyciągnęła klientów pragnących posiadać samochód dokładnie odpowiadający ich gustom.

Najnowsza edycja Citroëna C3 C-Series, oparta na europejskiej wersji Feel Pack, wyróżnia ten miejski samochód akcentami w kolorze ciemnego, anodowanego brązu, dodającymi mu klasy i dynamiki. Pojawiają się one na obramowaniu wykończenia dachu, panelach ochronnych Airbump®, obramowaniach świateł przeciwmgielnych, naklejkach na tylnym słupku, a także na nowej plakietce „C-Series” umieszczonej poniżej bocznego lusterka na drzwiach po stronie kierowcy.

Wnętrze C3 C-Series jest jeszcze bardziej wyszukane. Deskę rozdzielczą zdobi nowa, bardzo wyszukana stylistycznie listwa, przejęta z serii limitowanej Saint James, pokryta skórą ekologiczną Alba (powleczoną tworzywem, bardzo wytrzymałą tkaniną techniczną) z białymi przeszyciami i obramowaniem w kolorze matowego chromu. Zachowano standardowy wystrój wnętrza z obiciami tekstylnymi w kolorze Mica Grey.

Nadal dostępne są też 16-calowe diamentowane felgi Matrix. Codzienne użytkowanie samochodu ułatwia szereg stanowiących atrakcyjne dodatki elementów wyposażenia, takich jak dodatkowo przyciemniane tylne szyby, elektrycznie składane boczne lusterka czy sekwencyjnie podnośniki przednich szyb.

Pakiet Widoczność odciążają umysł kierowcy, umożliwiając mu zarazem w pełni bezpieczne prowadzenie samochodu i wykonywanie manewrów.

Gama dostępnych opcji obejmuje dwukolorowy dach (Czarny Onyx z nadwoziem w kolorach Biały Banquise, Szary Stalowy, Piaskowy i Szary Platinium lub Biały Opale z nadwoziem w kolorze Czarny Perla Nera), podgrzewane siedzenia oraz systemy Connect Nav, Connect Box i system hamowania awaryjnego Active Safety Brake. W Wielkiej Brytanii dostępny jest system hamowania awaryjnego Active Safety Brake, przednie czujniki i system monitorowania martwego pola.

Seria limitowana C3 C-Series jest od dziś dostępna w sprzedaży w cenie od 75 850 zł.

CITROËN C4 I Ë-C4 C-SERIES

Citroën C4, ceniony za komfort podróżowania jaki zapewniają fotele Advanced Comfort, przestronność wnętrza i zawieszenie z podwójnymi progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, jest doskonałą ilustracją bogatego know-how i nowoczesności marki Citroën. Jego wyróżnikiem jest także wersja elektryczna ë-C4, stanowiąca 35% łącznego wolumenu zamówień na kompaktowe hatchbacki w Europie (dane za okres od października 2021 do lutego 2022 r.).

Obecna edycja limitowana C-Series modelu C4 jest teraz oferowana z pakietem kolorystycznym Anodowany Brąz i nowymi elementami wyposażenia. Kolor ten pojawia się we wszystkich wersjach C4 C-Series i ë-C4 C-Series, bazujących na poziomie wyposażenia Feel Pack. Są nim podkreślone obramowania świateł przeciwmgielnych i listwy ochronne dolnych krawędzi przednich drzwi. Przednie błotniki zdobi kolorystycznie dobrana plakietka „C-Series”. Dostępnych jest pięć kolorów nadwozia: Biały Banquise, Szary Acier, Szary Platinium, Czarny Perla Nera i Niebieski Iceland.

Citroën ë-Berlingo Van Furgon – wyznacza trendy w swoim segmencie (polskie ceny)

Kabinę C4 i ë-C4 C-Series wyróżnia kolorystyka Urban Grey, dodająca klasy siedzeniom pokrytym tapicerką z motywem szewronów i czarną skóropodobną tkaniną, chowany wspornik tabletu Smart Pad Support Citroën wraz z obudową i elektrochromatyczne lusterko wsteczne.

Dostępne są wszystkie opcje przewidziane dla poziomu wyposażenia Feel Pack oraz pakiet kolorystyczny Glossy Black. Serie limitowane C4 C-Series i ë-C4 C-Series są oferowane w cenie odpowiednio od 107 750 i 160 500 zł.

CITROËN C5 AIRCROSS C-SERIES

C5 Aircross umocnił w 2021 roku swój sukces rynkowy dzięki wersji hybrydowej, którą wybrało aż 45% nabywców tego modelu na rynkach europejskich. W ramach edycji C-Series 2022 samochód z silnikami PureTech i BlueHDI zyskał nowy pakiet kolorystyczny Anodowany Brąz, zastępujący dotychczasowy kolor Anodised Deep Red. Akcenty w tym kolorze pojawiają się na panelach ochronnych Airbumps®, obramowaniach wlotów powietrza w przednim zderzaku i emblemacie „C-Series”, umieszczonym w górnej tylnej części lewego błotnika.

Citroën C5 X – w polskich salonach za 135,9 tys. zł

W C5 Aircross C-Series najwyższy komfort podróżowania, kojarzący się z latającym dywanem, zapewnia zawieszenie Citroën Advanced Comfort, dostępne w standardzie, w połączeniu z fotelami Advanced Comfort Wild Black (czarna tekstylna tapicerka z efektem 3D SAO Black łączona ze skóropodobną szarą tkaniną w górnej części oparć) z piankowym rdzeniem o dużej gęstości i dodatkową górną warstwą pianki o eleganckim, nowoczesnym designie z motywem w kształcie kapsułek.

Łączność ze światem w C-Series zapewnia nawigacja Citroën My Drive, dostępna w standardzie, kompatybilna z systemami Android Auto i Apple CarPlay, z nowym ekranem HD 10’’ oraz aplikacja My Citroën Assist (z pakietem SOS i usługą Assistance). Użytecznym elementem, znacząco przyczyniającym się do bezstresowego prowadzenia C5 Aircross C-Series, jest system kontroli martwego pola oferowany w standardzie.

C5 Aircross C-Series, jako wiodący model w gamie, jest we wszystkich wersjach benzynowych i wysokoprężnych (PureTech 130 S&S ze skrzynią EAT8 i 6-stopniową skrzynią manualną, BlueHDi 130 S&S ze skrzynią EAT8 i 6-stopniową skrzynią manualną).

Citroën C5 Aircross C-Series jest dostępny na zamówienie w cenie od 131 950 zł z silnikiem PureTech i w cenie 140 450 zł z silnikiem BlueHDI.

Źródło: Citroën