Genewa 2023 – International Motor Show powróci do PALEXPO po 3 latach

Tradycja zobowiązuje i organizatorzy jednego z najbardziej prestiżowych salonów motoryzacyjnych, który z przerwami odbywa się od 1905 roku w Genewie planują już przyszłoroczną edycję. Tym razem jest nadzieja, że impreza się odbędzie.

Nie jest tajemnicą, że duże imprezy targowe przechodzą kryzys. Coraz więcej producentów wycofuje się z udziału w kosztownym przedsięwzięciu jakim niewątpliwie jest salon motoryzacyjny. Samochody i motocykle można znacznie taniej wypromować na lokalnych imprezach. Z tej przyczyny do historii przeszedł największy europejski salon motoryzacyjny IAA we Frankfurcie nad Menem.

Škoda Karoq MY2022 – odświeżony design, nowe technologie i silniki

Genewa wciąż walczy o powrót spowodowany przede wszystkim pandemią COVID-19. Ze względu na ryzyko zarażenia się dużej liczby zwiedzających, odwołano imprezy w 2020, 2021 i 2022 roku. Pierwotnie planowano powrót w 2022 roku, ale ostatecznie podjęto decyzję o przesunięciu terminu, który został zarezerwowany na 14-19 luteg0 2022 roku.

Mitsubishi Colt nowej generacji zadebiutuje jesienią 2022 r.

Coraz częściej mówi się o przygotowaniach do pierwszego salonu motoryzacyjnego Qatar Geneve International Motor Show, który miałby się odbyć w Dauha w dogodnym terminie 2023 roku. Tym samym Genewa otwiera swoją pierwszą filię na Bliskim Wschodzie, co ze względu na specyfikę rynku może okazać się ciekawym projektem.