Škoda Karoq MY2022 – odświeżony design, nowe technologie i silniki

Popularny w wielu krajach model marki ŠKODA został zmodernizowany i jest już dostępny w sprzedaży. Od momentu wprowadzenia na rynek drugiej gamy SUV-ów w 2017 roku wyprodukowano ponad pół miliona egzemplarzy modelu KAROQ, co czyni z mniejszego brata KODIAQ ostoję w gamie marki. Kompaktowy SUV jest obecnie sprzedawany w 60 krajach.

KAROQ, drugi model w gamie SUV-ów po raz pierwszy został zaprezentowany w 2017 roku. Szybko stał się ważnym elementem gamy modelowej ŠKODY i był trzecim najczęściej kupowanym modelem w 2021 roku, po bestsellerze, którym była OCTAVIA i miejski SUV-ie KAMIQ.

Nowe detale stylistyczne obejmują szerszą, obecnie sześciokątną osłonę chłodnicy, przeprojektowane zostały przednie i tylne spojlery, a także smuklejsze i ostrzejsze są obecnie reflektory LED i tylne światła zespolone. Światła do jazdy dziennej są teraz podzielone na dwie części i po raz pierwszy KAROQ może być opcjonalnie wyposażony w reflektory Full LED Matrix.

Škoda Auto – projektanci przygotowują nowy design marki pod hasłem Modern solid

Aerodynamika pojazdu została poprawiona o ponad 9%, co oznacza, że ​​SUV może się teraz pochwalić współczynnikiem oporu powietrza (cd) wynoszącym 0,30 i odpowiednio niższą emisją CO2. Umożliwiły to m.in. nowe felgi aluminiowe z wstawkami Aero, dłuższy spojler tylny, boczne lamele na tylnej szybie. Powiększona została oferta najnowocześniejszych systemów wspomagania i bezpieczeństwa.

„Kiedy uruchomiliśmy KAROQ w 2017 roku, po raz kolejny przyspieszyliśmy tempo naszej kampanii SUV-ów. Model stał się prawdziwą historią sukcesu i znacząco przyczynił się do tego, że SUV-y stanowią obecnie około 50% wszystkich naszych dostaw. Od tego czasu zmodyfikowaliśmy KAROQ jeszcze bardziej, oferując klientom imponujący pakiet, który obejmuje świeży design, ulepszoną aerodynamikę, nowe zrównoważone materiały, najnowocześniejsze systemy wspomagania i najnowsze opcje informacyjno-rozrywkowe. – powiedział Martin Jahn, członek zarządu ŠKODA AUTO ds. sprzedaży i marketingu.

Škoda Karoq – oczekiwany facelifting zwiększył atrakcyjność popularnego modelu

Zaktualizowany KAROQ może być wyposażony w jeden z pięciu silników z najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagen. Dwa silniki wysokoprężne i trzy benzynowe oferują moc od 81 kW (110 KM) do 140 kW (190 KM). Jednostka 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) jest dostępna wyłącznie w KAROQ SPORTLINE, który jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła. W przypadku 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) napęd 4×4 jest opcjonalny.

Źródło: ŠKODA