Zespół Mitsubishi Ralliart wystartuje w Asia Cross Country Rally

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że zespół Mitsubishi Ralliart, korzystający ze wsparcia technicznego Mitsubishi Motors, weźmie udział w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) 2022, który odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia.

Zespół pojedzie strategicznym modelem Mitsubishi Motors, dostępnym na rynku światowym pickupem o ładowności 1 tony – L200/Triton. Team Mitsubishi Ralliart to prywatny zespół, którego właścicielem jest firma TANT SPORTS z Tajlandii. Dyrektorem zespołu został Hiroshi Masuoka – dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar w latach 2002 i 2003. 

Mitsubishi Motors – Japończycy odnowili markę Ralliart

AXCR to rajd typu cross country zarejestrowany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Zawody, organizowane głównie w Tajlandii, odbywają się w gorącym i wilgotnym klimacie, charakterystycznym dla Azji Południowo-Wschodniej oraz na wyczerpujących trasach terenowych w górach i dżungli. Mitsubishi Motors wykorzysta doświadczenia zdobyte podczas rajdu do doskonalenia atutów samochodu, takich, jak sztywność nadwozia i podwozia, sterowność oraz osiągi terenowe.

 

Przez wiele lat firma Mitsubishi Motors rywalizowała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar, zdobywając tytuły mistrzowskie w obu tych imprezach i doskonaląc właściwości jezdne samochodów Mitsubishi, którymi można się teraz cieszyć w każdych warunkach pogodowych i drogowych” – powiedział Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Team Mitsubishi Ralliart.

Mitsubishi Motors – 7000 polskich klientów dało serwisom Mitsubishi najwyższe noty. Polska znacznie powyżej europejskiej średniej

Udział Mitsubishi Motors w AXCR polegający na zapewnieniu wsparcia technicznego umocni wyjątkowy charakter naszych produktów, zwłaszcza w przypadku modeli strategicznych dla ASEAN, w tym pickupów i SUV-ów. Team Mitsubishi Ralliart będzie przygotowywał się, by nie zawieść oczekiwań naszych fanów, i będziemy o tym informować na bieżąco.”

Źródło: Mitsubishi