Citroën – nowa flota samochodów hybrydowych plug-in dla zespołu AG2R CITROËN

Citroën jako jeden ze sponsorów zespołu kolarskiego AG2R CITROËN, zamierza odnowić całą flotę i wprowadzić nowe pojazdy, w tym flagowy model Citroëna – Nowy C5 X oraz Nowy SUV C5 Aircross. W skład odnowionej floty wejdą modele C5 Aircross Plug-in Hybrid, C5 X Plug-in Hybrid i Spacetourer.

Po raz pierwszy do floty zespołu trafi też model C5 X. Włączenie hybryd typu plug-in do floty jest szczególnie wymowne, bo daje świadectwo aktywnych działań marki Citroën na rzecz zrównoważonej mobilności.

Ponieważ zespół jest stale w drodze, skład floty samochodów, pozostającej do jego dyspozycji, ma kluczowe znaczenie. Jednym z głównych kryteriów przy wyborze nowych modeli była przestronność wnętrza. Niezwykle ważna jest możliwość przewożenia wszystkiego, co niezbędne – od urządzeń do łączności radiowej poprzez rowery i części zamienne, takie jak koła, narzędzia do wszelkich napraw, kaski, butelki z wodą i zaopatrzenie kolarzy aż po odzież na zmianę. Podczas każdego wyścigu samochód serwisowy przewozi na dachu średnio do 7 rowerów.

Citroën C5 X i Nowy SUV C5 Aircross idealnie spełniają powyższe kryteria skuteczności i niezawodności. Zapewniają one mobilność całemu zespołowi, zarówno podczas wyścigów, jak i treningów w każdym terenie, i dostarczają wszystko, co najistotniejsze, w tym niezrównany komfort, przestronność wnętrza, łatwość dostępu do wnętrza, ładowność, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz wydajne i przyjazne dla środowiska silniki.

Citroën C5 X – w polskich salonach za 135,9 tys. zł

Do 2025 roku gama modeli marki zostanie w pełni zelektryfikowana i obejmować będzie modele z napędem w 100% elektrycznym lub napędem hybrydowym typu plug-in. W swoim podejściu do mobilności Citroën pragnie zapewnić swoim klientom prawdziwą swobodę przemieszczania się, dbając przy tym o ich komfort i dobre samopoczucie podczas podróży.

Citroën C5 X – nowy model flagowy

W maju 2022 roku do zespołu AG2R CITROËN trafi 10 egzemplarzy C5 X z napędem hybrydowym typu plug-in. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2021 roku C5 X jest flagowym modelem Citroëna. Stanowi kwintesencję śmiałych i innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających użytkownikom podróżowanie w warunkach absolutnego spokoju ducha. Stylistyka C5 X doskonale odzwierciedla filozofię Citroëna. Samochód spełnia wszelkie potrzeby zespołu pod względem komfortu, przestronności wnętrza, osiągów i elastyczności jazdy. Jest też wyrazem zaangażowania marki Citroën w transformację energetyczną na rzecz zrównoważonej mobilności. We wnętrzu C5 X panuje atmosfera absolutnego spokoju spotęgowana komfortem strefy pasażerskiej na wysokim poziomie – godnym eleganckiego salonu – w połączeniu z najnowszym aktywnym zawieszeniem Citroën Advanced Comfort® i fotelami Advanced Comfort®. Pojemność bagażnika wynosi 545 litrów i można ją zwiększyć do 1 640 litrów po złożeniu drugiego rzędu siedzeń. Jest to prawdziwy atut dla zespołu, który ma na co dzień wiele przedmiotów do przewiezienia. Napęd hybrydowy typu plug-in ułatwia życie nie tylko kierowcom, ale także menedżerom sportowym, spędzającym średnio każdego dnia od 4 do 6 godzin w samochodzie.

Nowy Citroën C5 Aircross i Spacetourer –pozostałe modele marki we flocie AG2R

W skład floty wejdzie również 9 SUVów C5 Aircross Plug-in Hybrid i 7 Spacetourerów. Nowy SUV C5 Aircross doskonale spełnia potrzeby zespołu pod względem przestronności wnętrza, osiągów, komfortu i niezawodności. Zmieniony i unowocześniony design nadwozia dodaje siły i dynamiki sylwetce samochodu. Dzięki podwyższonej pozycji za kierownicą, Nowy SUV C5 Aircross zapewnia kierowcy doskonałą widoczność na długich trasach, nawet na najbardziej krętych górskich drogach, gdzie kierowcy muszą być szczególnie uważni.

Citroën C5 Aircross PureTech 130 EAT8 Shine – francuski mistrz komfortu

Nowy C5 Aircross prezentuje najwyższy standard pod względem komfortu podróżowania. Jest on wyposażony w zawieszenie Citroën Advanced Comfort® oraz nowe fotele Citroën Advanced Comfort®, które zapewniają użytkownikom najwygodniejszą pozycję ciała podczas wielogodzinnej jazdy. Nowy SUV C5 Aircross dysponuje niezrównaną przestronnością i modularnością wnętrza: posiada duży bagażnik i trzy indywidualne, przesuwne, odchylane i chowane tylne siedzenia, które można złożyć, aby dostosować pojemność bagażnika do aktualnych potrzeb. Hybrydowy napęd typu plug-in zwiększa komfort podróżowania i zapewnia całemu zespołowi absolutny spokój podczas jazdy.

Citroën Spacetourer to duży, nowoczesny i wszechstronny van z najwyższym poziomem komfortu. Wersja XL (o długości 5,30 m) dysponuje pojemnym bagażnikiem, dzięki któremu zespół przewiezie cały niezbędny sprzęt, a w kabinie znajdzie się miejsce dla 9 osób. Program Citroën Advanced Comfort zapewnia wysoki poziom komfortu podróżowania dzięki specjalnym fotelom, zawieszeniu, oświetleniu wnętrza oraz wewnętrznym obiciom, przyjemnym w dotyku i dla oka. Samochód dysponuje szeregiem najbardziej zaawansowanych systemów wspomagania prowadzenia, takich jak monitorowanie martwego pola, aktywne wspomaganie nagłego hamowania czy wyświetlacz head-up. Ten niezwykle funkcjonalny samochód jest ponadto wyposażony w przesuwne tylne drzwi boczne, otwierane i zamykane bez użycia rąk, otwieraną szybę tylnej klapy oraz liczne schowki. Dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu, pojemnemu bagażnikowi i świetnej zwrotności nadaje się do wszelkiego rodzaju zastosowań.

Źródło: Citroën