Porsche – Emma Raducanu nową ambasadorką niemieckiej marki

Podczas zeszłorocznego US Open Emma Raducanu dopisała własny rozdział do historii tenisa. Latem 2021 r. w Nowym Jorku, za sprawą swojej sensacyjnej wygranej, została pierwszą tenisistką w dziejach, która wygrała turniej wielkoszlemowy, awansując do niego z kwalifikacji. Teraz 19-letnia Brytyjka dołącza do grona twarzy Porsche w kobiecym tenisie. W przyszłości, jako ambasadorka marki, będzie reprezentować producenta samochodów sportowych na całym świecie.

Emma Raducanu należy do nowej generacji młodych, odnoszących sukcesy zawodniczek, które są w drodze na szczyt kobiecego tenisa. Po sukcesie w US Open została Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego – jako najmłodsza kobieta w historii, która dostąpiła tego zaszczytu. A już w kwietniu tenisistka zadebiutuje w turnieju Porsche Tennis Grand Prix na Porsche Arena w Stuttgarcie. Obecnie zajmuje 13. miejsce w światowym rankingu.

Rola ambasadorki marki Porsche wiele dla mnie znaczy” – powiedziała Emma Raducanu.Porsche to jedna z tych marek, którymi fascynowałam się od najmłodszych lat. Jeden z moich pierwszych trenerów tenisa jeździł 911. Zawsze, gdy przychodziłam rano na trening, widziałam jego samochód, wzdychałam i marzyłam, by kiedyś mieć swoje własne Porsche. Kiedy byłam młodsza, chodziłam na (tor) Brands Hatch, na finały Porsche Carrera Cup. Śledzenie tych zmagań i pędzących Porsche oraz adrenalina, która mi wtedy towarzyszyła… to w zasadzie była najfajniejsza część mojego tygodnia. Bardzo mi zależy, by współpracować z partnerami oraz markami, którymi naprawdę się pasjonuję i z którymi się identyfikuję. Myślę, że partnerstwo z Porsche to coś niesamowitego – i oczywiście jestem bardzo podekscytowana na myśl o tym, jakie fascynujące projekty możemy realizować w przyszłości”.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – Bartłomiej Topa ambasadorem modelu

Cieszymy się, że możemy powitać Emmę Raducanu w rodzinie Porsche jako ambasadorkę marki” – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.To tenisistka, która nie tylko reprezentuje nową generację silnych, pewnych siebie zawodniczek, ale – jako osobowość – jest inspiracją i wzorem do naśladowania dla młodych kobiet na całym świecie także poza sferą jej sportu. Swoim życiem daje przykład, że można osiągać zamierzone cele, jeśli wierzy się w siebie i jest się przygotowanym do żmudnej pracy. Dlatego doskonale pasuje do Porsche oraz wartości, które reprezentuje nasza firma”.

Renault Captur E-TECH – ambasadorka Renault Anna Dereszowska przesiadła sie do hybrydy

Emma Raducanu to wspaniała osobowość, zarówno na korcie, jak i poza nim. Jej występy w Wimbledonie i na US Open zachwyciły nie tylko fanów tenisa. Emma łączy dynamiczną, mocną grę z pasją i ofensywnością” – powiedział Sebastian Rudolph, wiceprezes Porsche AG ds. komunikacji, zrównoważonego rozwoju oraz polityki. „A poza kortem Emma jest przyjazną, elokwentną i pewną siebie młodą kobietą. Serdecznie witamy ją w naszej rodzinie ambasadorów marki”.

Emma Raducanu jest pierwszą Brytyjką, która wygrała turniej wielkoszlemowy od czasu Virginii Wade w 1977 r. Urodziła się 13 listopada 2002 r. w Toronto w Kanadzie. W wieku dwóch lat przeprowadziła się z rodzicami do Wielkiej Brytanii. Jej ojciec pochodzi z Rumunii, a matka – z Chin. W tenisa Emma zaczęła grać w wieku pięciu lat. Od dnia swoich 13. urodzin mogła rywalizować w turniejach ITF U-18 – i już osiem dni później wygrała Nike Junior International w Liverpoolu. Dzięki temu jest najmłodszą zwyciężczynią turnieju ITF w historii. Jako światowy numer 338 dzięki dzikiej karcie dostała szansę rywalizacji w Wimbledonie i awansowała aż do finałowej szesnastki. Największym osiągnięciem w jej młodej i bardzo obiecującej karierze było sensacyjne zwycięstwo w US Open.

Ambasadorzy marki w rodzinie Porsche

Emma Raducanu dołącza do rodziny Porsche jako nowa ambasadorka marki w świecie tenisa. Do tego grona należy już czołowa niemiecka zawodniczka Angelique Kerber. Ze świata sportu wywodzą się również golfista Paul Casey z Anglii i Niemiec Sami Khedira, triumfator Pucharu Świata w piłce nożnej, który jest aktywnym ambasadorem programu rozwoju talentów Porsche. Producenta samochodów sportowych i komunikację produktową reprezentują także Walter Röhrl, niemiecka legenda rajdów, australijski mistrz Długodystansowych Mistrzostw Świata Mark Webber oraz Aksel Lund Svindal, dwukrotny mistrz olimpijski z Norwegii. Ponadto do grona ambasadorów marki należy dwóch byłych kierowców fabrycznych Porsche: specjalista od wyścigów GT i kierowca rozwojowy Jörg Bergmeister oraz dwukrotny zwycięzca Le Mans Timo Bernhard.

Źródło: Porsche