Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – Bartłomiej Topa ambasadorem modelu

Bartłomiej Topa – świetny aktor teatralny i filmowy, który jest ambasadorem marki Mitsubishi w Polsce od 3 lat, zasiadł właśnie a kierownicą najnowszego modelu spod znaku Trzech Diamentów – Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Wybór tego niskoemisyjnego modelu podkreśla dbałość aktora o środowisko naturalne a nowe Mitsubishi pomoże w realizacji serii filmów edukacyjnych promujących ekologiczne zachowania i przedsięwzięcia.

Bartłomiej Topa – wybitny, niezwykle ceniony przez publiczność aktor i zdobywca wielu nagród filmowych, znany jest z kilkudziesięciu filmów długometrażowych oraz kultowych seriali. Już niebawem w kinach zadebiutuje najnowsza produkcja z jego udziałem – film kryminalny „Miasto” w reżyserii Marcina Sautera, na antenie TVN obejrzymy nowy serial Skazana” wyreżyserowany przez Bartosza Konopkę, a mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Torunia, Olsztyna, Włocławka i Częstochowy będą mieli wyjątkową okazję, by podziwiać aktorski talent Bartłomieja Topy podczas teatralnego spektaklu „Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka.

W życiu prywatnym i zawodowym aktor kieruje się ważnymi zasadami, a na liście jego priorytetów wysoką pozycję zajmuje dbałość o środowisko naturalne. Współpracuje z Fundacją Synapsis i Klubem Gaja i wspiera ich misję poprzez udział w kampaniach.  Bierze też udział w promowaniu zdrowej żywności – między innymi wzmacniającego odporność napoju Kurkumik. Od 3 lat jest związany z marką Mitsubishi Motors, będącą pionierem elektromobilności i producentem jednego z najbardziej przyjaznych środowisku modeli samochodów, jakim jest emitujący zaledwie 46 g CO2/km Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

Ambasador modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Bartłomiej Topa zasiadł za kierownicą najlepiej wyposażonej wersji nowego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV Instyle Plus 4WD w nowym, wielowarstwowym, białym kolorze Diamond White. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev), wyróżnia się awangardową stylistyką I unikatowym napędem – elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Nowy model jest napędzany przez 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Układu napędowy ma łączną moc 188 KM a pochodzący z Lancera Evolution napęd na 4 koła S-AWC jest dostępny także w trybie EV. Co ważne i niespotykane u konkurencji – napęd 4×4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. Innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki dają pewność szybkiego startu i bezpieczeństwa.

Podobnie, jak samochody elektryczne, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nie oferuje skrzyni biegów, lecz jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie bez szarpnięć, które są efektem zmiany przełożeń. Dostępne w modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV gniazdo 230V o mocy 1500W umożliwia zasilanie urządzeń zewnętrznych, przemieniając ten model w magazyn energii. Wydajna bateria pozwala na pokonanie do 55 km wg. WLTP w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV, podczas, gdy pełny zasięg auta to około 600 km. Koszt przejechania 100 km może być nawet 3-krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, które jest już dostępne od ręki w salonach, jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package oraz 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na pojemność baterii trakcyjnej ładowanej z gniazdka.

Dbałość o ekologię i naszą planetę to jeden z moich priorytetów, dlatego wybrałem markę Mitsubishi, która oferuje samochody przyjazne środowisku. Ogromnie doceniam efektywny napęd 4×4 nowego Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, niesamowitą ciszę i wygodę we wnętrzu i fakt, że będąc w mieście, nie muszę jeździć na stacje benzynowe i mogę ładować auto ze zwykłego gniazdka lub na stacji szybkiego ładowania. Wielką zaletą tego auta jest zasięg – dzięki niemu mogę pokonać w trasie ponad 600 km.” – mówi Bartłomiej Topa.

Ekologiczny serial

Bartłomiej Topa bierze udział w serii filmów pod tytułem „Eko-tropy Bartka Topy”, promujących ekologiczne zachowania i przedsięwzięcia. Serial realizowany w najpiękniejszych zakątkach Polski, przedstawia ekologiczne ciekawostki i sposoby życia, ale zwraca także uwagę na nieznane szerzej, niekorzystne dla środowiska efekty działalności człowieka, jednocześnie prezentując w tle innowacyjne, przyjazne środowisku pojazdy – ładowane z gniazdka, hybrydowe modele z elektrycznym napędem na 4 koła – Mitsubishi Outlander PHEV oraz nowy SUV coupe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV .

Seria filmów „Eko-tropy Bartka Topy”, prezentowana w kanałach mediów społecznościowych (https://www.youtube.com/watch?v=Gug4urTHpPk&list=PLhFJhsK6YTk-u43a8H5c4tDI7ooB4yGSw,https://www.facebook.com/MitsubishiMotorsPolska/, https://www.instagram.com/mitsubishi.polska/) polskiego oddziału Mitsubishi Motors rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Bohaterowie „Eko-tropów Bartka Topy” to polscy przedsiębiorcy, naukowcy i pasjonaci – ciekawi, świadomi ekologicznie ludzie, dla których środowisko naturalne i jego ochrona są najważniejsze, co podkreślają w swoich inicjatywach, badaniach i sposobie prowadzenia biznesu. Serial zabiera widzów do ciekawych miejsc: jabłkowego sadu, gdzie od dziesiątków lat z pokolenia na pokolenie przekazuje się tajniki ekologicznej, naturalnej uprawy jabłoni bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, ekologicznej pasieki z historią o pszczołach i ich wielkim znaczeniu dla ekosystemu, Rezerwatu Gwiezdnego Nieba w Bieszczadach, w którym chroni się niebo przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem, ekologicznego gospodarstwa z dachem pokrytym trawą i instalacją fotowoltaiczną, Tatrzańskiego Parku Narodowego z piękną opowieścią o niedźwiedziach, czy – już niebawem – Białowieskiego Parku Narodowego – prastarej puszczy, w której żyją tak ważne dla środowiska wilki.

Mitsubishi Outlander PHEV o 40 tys. zł taniej (atrakcyjne promocje)

Świat zmienia się na naszych oczach – w dużej mierze za sprawą ludzkich nieprzemyślanych działań w masowej skali, które zaburzają równowagę ekologiczną Ziemi. Świadomość miażdżących efektów tych zmian jest coraz większa i stanowi realną szansę na poprawę. Ważne, by dostrzec, że wiele możemy zrobić sami, bo efekty naszych działań się sumują i w ten sposób mamy ogromny wpływ na naszą planetę, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Dlatego warto jak najwięcej mówić o naturze i o tym jak możemy z niej korzystać i jednocześnie o nią dbać. Warto podkreślać, że to, co dobre dla nas – ludzi i planety, nie zawsze jest najtańsze, dlatego świadome wybory to jedyna droga do tego, byśmy wraz z naszymi dziećmi byli zdrowi i mieli gdzie żyć.” – mówi aktor.

Źródło: Mitsubishi