Alfa Romeo Tonale EDIZIONE SPECIALE – otwarcie zamówień od 180 tys. zł

Alfa Romeo ma przyjemność ogłosić otwarcie zamówień na model Tonale, debiutujący w ekskluzywnej, bogato wyposażonej wersji premierowej EDIZIONE SPECIALE. Ta limitowana i ograniczona w czasie edycja specjalna ma na celu zaspokojenie potrzeb tych klientów, którzy jako pierwsi zdecydują się na zakup nowego kompaktowego SUV-a Alfy Romeo.

Samochód ten jest wyrazem prawdziwej metamorfozy marki, która przechodzi radykalną ewolucję ku przyszłości i nowej erze elektryfikacji oraz łączności ze światem.

Alfa RomeoTonale EDIZIONE SPECIALE będzie dostępne w konfiguracji hybrydowej z 1,5-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy 130 KM sprzężonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2″ o mocy 15 kW (+20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm, z niezwykle bogatym wyposażeniem, które będzie w stanie oddać cały sportowy charakter i technologię Alfy Romeo: 20-calowe obręcze kół, czerwone zaciski hamulcowe Brembo, reflektory adaptacyjne z nową matrycą Full-LED, przyciemniane tylne szyby, aluminiowe łopatki do zmiany biegów, bezkluczykowy dostęp, tylna klapa bagażnika otwierana bez użycia rąk, 10,25-calowy ekran dotykowy ze sterowaniem głosowym i nawigacją, bezprzewodowy CarPlay / Android Auto, bezprzewodowa ładowarka, sportowa kierownica skórzana, inteligentny tempomat adaptacyjny, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą cofania oraz system rozpoznawania znaków drogowych.

Alfa Romeo Tonale, pierwszy samochód na rynku wyposażony w technologię NFT

Jak ogłoszono podczas międzynarodowej premiery, począwszy od wersji EDIZIONE SPECIALE, Tonale jako pierwszy samochód na świecie będzie wyposażone w technologię „non-fungible token” (NFT), prawdziwą innowację w sektorze motoryzacyjnym. Alfa Romeo jest pierwszym producentem samochodów, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Technologia ta oparta jest na koncepcji „blockchain card”, poufnego i niemodyfikowalnego zapisu najważniejszych informacji o danym samochodzie. Ta charakterystyczna funkcja off-board, możliwa do natychmiastowego wykorzystania, podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo.

Alfa Romeo Giulia GTA – 500 pasjonatów i koneserów motoryzacji

Za zgodą klienta, NFT rejestruje dane pojazdu, generując certyfikat, który może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo serwisowany i utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych, certyfikacja NFT stanowi ważne dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

Łączność i oprogramowanie zaprojektowane z myślą o zwiększeniu komfortu jazdy kierowcy

Alfa Romeo w szczególny sposób wykorzystuje oprogramowanie i łączność w celu zwiększenia komfortu jazdy kierowcy, który jest i pozostaje w centrum uwagi. Tonale jest wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię, która zapewnia komfort jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy typowej dla Alfy Romeo.

Alfa Romeo Tonale – La Metamorfosi (premiera światowa)

Tonale oferuje w standardzie wbudowany i całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy, który dzięki systemowi operacyjnemu Android można spersonalizować zgodnie z potrzebami użytkownika, a łączność 4G z bezprzewodowymi aktualizacjami OTA („Over-the-Air”) zapewnia zawsze aktualne treści, funkcje i usługi. System, inspirowany najnowszymi modelami smartfonów, obejmuje w pełni cyfrowy i wirtualny ekran zegarów i wskaźników o przekątnej 12,3-cala, główny wyświetlacz dotykowy na desce rozdzielczej o przekątnej 10,25-cala oraz płynnie działający, intuicyjny interfejs multitasking, dzięki któremu wszystkie funkcje są na wyciągnięcie ręki, a kierowca może w pełni skupić się na drodze. Te dwa duże ekrany Full TFT o łącznej przekątnej 22,5-cala są najlepsze w swojej klasie w tym segmencie.

Również technologia jest w służbie bezpieczeństwa i komfortu. Alfa Romeo Tonale umożliwia autonomiczną jazdę na poziomie 2, z nowymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS), które podejmują działania zgodnie z filozofią Alfy Romeo. Także w tym przypadku oprogramowanie działa w oparciu o DNA marki, a w centrum uwagi zawsze znajduje się prowadzący samochód. Wszystkie systemy działają tak, aby nie zakłócać komfortu kierowcy, a kontrola i emocje związane z jazdą pozostają niezmienne.

Najnowocześniejsza elektryfikacja znakiem rozpoznawczym DNA marki

Dla marki, Tonale stanowi naturalny punkt wejścia do świata elektryfikacji, ale zgodnie ze swoim śmiałym podejściem, Alfa Romeo wyznacza wzorzec – elektryfikacja musi służyć marce i jej DNA, z misją odkrycia na nowo sportowego charakteru na miarę XXI wieku. Jest to konkretne zobowiązanie na rzecz przyszłości ukierunkowanej na zrównoważoną mobilność, przy jednoczesnym zachowaniu wierności pierwotnym wartościom. Wersja EDIZIONE SPECIALE debiutuje z 7-stopniową, 2-sprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów i silnikiem „mild” hybrid o mocy 130 KM, z wbudowanym 48-woltowym silnikiem elektrycznym „P2″ generującym dodatkową moc +20 KM (130 KM + 20 KM) i momencie obrotowym 55 Nm, który sprawia, że silnik elektryczny może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony.

Prosta strategia: dwa główne poziomy wyposażenia wsparte dwoma wersjami o charakterystyce sportowej

W momencie wprowadzenia na rynek Alfa Romeo Tonale będzie oferowała odnowioną strategię gamy. Dwa główne poziomy wyposażenia – Super i Ti – mają jasno określone specyfikacje zaspakajające potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wersję wyposażenia Super, otwierającą drzwi do wyjątkowych wrażeń z jazdy Alfą Romeo, można dodatkowo spersonalizować poprzez wersję Sprint z licznymi standardowymi opcjami, które podkreślają bardziej sportowy charakter modelu.
Natomiast drugą wersję wyposażenia Ti – bardziej elegancką i wyróżniającą się – będzie można rozszerzyć o wersję Veloce, w celu zapewnienia jej najwyższego poziomu osiągów i podkreślenia jeszcze bardziej sportowego charakteru. Zgodnie z logiką polegającą na uproszczeniu i racjonalizacji gamy, podejście podczas ustalania cen dla modelu Tonale również oparte jest na prostej, przejrzystej i liniowej strategii, rozpoczynającą się w momencie zakupu i trwającej przez cały okres customer journey.

Cena Alfa Romeo Tonale w limitowanej, bogato wyposażonej wersji EDIZIONE SPECIALE będzie taka sama na głównych rynkach europejskich: w Polsce jest to wartość 180 000 złotych brutto.

Oferta handlowa „peace of mind oriented”

Oferta handlowa ekskluzywnej premierowej wersji Tonale EDIZIONE SPECIALE została przygotowana tak, aby jednocześnie zapewnić klientom przyjemność z jazdy i spokój ducha w czasie użytkowania samochodu oraz zagwarantować ochronę jego wartości rezydualnej:

 • Rozszerzona do 5 lat gwarancja
 • Zestaw rozwiązań w zakresie mobilności i finansowania dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów, oferowanych przez FCA Bank i Leasys:
  1. Kredyt Niska Rata, który został przygotowany z myślą o klientach, którzy cenią sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata dzięki zastosowaniu raty balonowej z gwarancją odkupu przez dealera, to jedne z najważniejszych zalet oferty. Klient ma trzy możliwości zakończenia umowy: oddanie Alfy Romeo Tonale do dealera i wymianę samochodu na nowy, spłatę raty balonowej ze środków uzyskanych od dealera lub sfinansowanie raty balonowej w kolejnym kredycie. Dzięki racie balonowej cena samochodu nie jest przeszkodą a klienci mają możliwość zakupienia samochodu z wyższą opcją wyposażenia;
  2. Atrakcyjne promocje leasingowe będące odpowiedzią dla klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produkcie nie wymagana jest również pierwsza wpłata a leasing obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu lub ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego TU Generali współpracującego z Leasys Polska;
  3. Najem, który jest nowoczesnym rozwiązaniem dla firm rozważających użytkowanie nowego samochodu płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu oraz ma możliwość dowolnej konfiguracji usług dodatkowych, dzięki którym nie musi się martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon. W zależności od wybranej opcji wszystko to pokrywa comiesięczny czynsz o stałej wysokości.
   Alfa Romeo Tonale jest dostępna już od 2400 złotych netto miesięcznie w wynajmie Smart renting – formule w której klient ma możliwość poznania wartości samochodu po zakończeniu usługi wynajmu, już na etapie podpisywania umowy.

Klienci mogą zakupić Alfę Romeo w kredycie lub leasingu, o którym mowa powyżej, zupełnie zdalnie – bez wychodzenia z domu. Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo. Ponadto już po uruchomieniu kredytu/leasingu klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play. Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych.

Zdefiniowano na nowo również całe doświadczenie klienta związane z marką: klient może zamówić Tonale u swojego preferowanego dealera, lub rejestrując się na innowacyjnej platformie online, gdzie w kilku prostych krokach może wyrazić swoją chęć dołączenia do świata Alfy Romeo Tonale.

Już wkrótce Alfa Romeo Tonale EDIZIONE SPECIALE będzie dostępne także w wersji hybrydowej o mocy 160 KM.

Źródło: Alfa Romeo