Klasyczny Ford Bronco Custom z duszą ośmiocylindrowego potwora

Renowacja klasyka często daje zaskakujące efekty, które poprawiają i udoskonalają fabryczne rozwiązania. Dobrym przykładem może być Ford Bronco z 1979 roku, który został odbudowany przez amerykańską spółkę Firehouse Vintage, mającej siedzibę w mieście Statesville w Północnej Karolinie.

Po gruntownej renowacji Ford Bronco otrzymał nowe barwy oraz czarny hardtop. Zamontowano 17-calowe koła z terenowymi oponami BF Goodrich oraz chromowane zderzaki.

Jednak najwięcej zmian widocznych jest we wnętrzu pojazdu, które otrzymało siedzenia pokryte czerwoną skórą oraz elementy z drewna na desce rozdzielczej i drzwiach. Zamontowano klimatyzacją i dobrej jakości system audio.

Ford Bronco 6×6 Dark Horse – pierwszy egzemplarz na świecie zbudowany przez Apocalypse Manufacturing

Pod maskę zamontowano nowoczesny 8-cylindrowy silnik benzynowy Coyote o pojemności skokowej 4951 cm³ i mocy 343 kW przy 7000 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 569 Nm przy 4600 obr./min, który współpracuje z automatyczną przekładnią i napędza wszystkie cztery koła. Nie zabrakło także nowoczesnych elementów w zawieszeniu i układzie hamulcowym.

Ford Bronco First Edition, przygotowany specjalnie dla Centrum Papieża Franciszka w Detroit, został wystawiony na aukcję przez dom aukcyjny Barrett-Jackson

Obecnie auto, które ma za sobą przebieg 72 kilometrów zostało wystawione na aukcję za 110 tys. dolarów amerykańskich.

Źródło: Bring a Trailer