Ford Bronco 6×6 Dark Horse – pierwszy egzemplarz na świecie zbudowany przez Apocalypse Manufacturing

Znana firma z Florydy o nazwie Apocalypse Manufacturing, która specjalizuje się modyfikacją modeli SUV na sześciokołowce, tym razem zajęła się nowa generacją Forda Bronco.  

W swoim portfolio Apocalypse ma już takie modele jak m.in. Jeep Gladiator i Dodge RAM. Natomiast ciekawostką jest Dark Horse, który powstał na specjalne zamówienie na bazie Forda Bronco.

Dzięki specjalistom Apocalypse Bronco stał się pierwszym Fordem 6×6 na świecie. Napędzany jest sześciocylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 2.7 l i mocy 400 KM. Uzyskanie lepszych parametrów udało się uzyskać dzięki modyfikacji jednostki sterującej, systemu wtrysku paliwa i ulepszeniu układu wydechowego.

Ford Bronco 6×6 po zmianach został wydłużony z 4,8 m do 5,7 m, otrzymał otwierany dach oraz możliwość przekształcenia w typowy pikap. Zamontowano 20-calowe obręcze kół z oponami Patagonia. Zmodyfikowane zostało również wnętrze pojazdu, które otrzymało pokrycia ze skóry i kilka czarnych elementów.

Nowy Ford Bronco Raptor – najpotężniejszy w historii model nie ma przeszkód nie do pokonania

Joseph Ghattas z Apocalypse Manufacturing jest zaskoczony końcowym efektem – „Dark Horse wypadł lepiej niż pierwotnie planowaliśmy. Nasze modyfikacje stworzyły własny styl przy zachowaniu identyfikacji z Fordem Bronco. W przyszłości planujemy kolejne wersje z silnikiem 5.0 l V8 Coyote o mocy 700 KM, co jeszcze bardziej uatrakcyjni naszą ofertę”.

Ford – atrakcyjne pakiety przeglądów dla posiadaczy 4-letnich lub starszych modeli

Ford Bronco 6×6 Dark Horse nie ma jeszcze oficjalnej ceny. Wiadomo, że pierwszy egzemplarz pojawi się 9 kwietnia 2022 r. na aukcji Barret-Jackson. Można oczekiwać rekordowej ceny.

Źródło: Apocalypse Manufacturing