McLaren Automotive wkracza w przestrzeń metaverse w partnerstwie z InfiniteWorld

Brytyjski producent luksusowych supersamochodów, firma McLaren Automotive, wybrała InfiniteWorld, wiodącą platformę metaverse umożliwiającą markom tworzenie, monetyzację oraz zarządzanie zaangażowaniem klientów dzięki cyfrowym treściom, na swojego pierwszego partnera w metaversum.

Partnerstwo z InfiniteWorld, które w grudniu 2021 ogłosiło podpisanie umowy z Aries I Acquisition Corp., umożliwi McLaren’owi oferowanie klientom pełniejszych, bardziej angażujących doświadczeń w cyfrowym świecie, a także tworzenie oraz wydawanie oryginalnych niewymienialnych tokenów NFT (non-fungible tokens) oraz cyfrowych dzieł sztuki, które będą prezentować luksusowe super- i hipersamochody McLaren’a.

Wybrane NFT mogą być oferowane z dodatkowymi wyjątkowymi benefitami, w tym dostępem do ekskluzywnych doświadczeń przeznaczonych jedynie dla kupujących. Wszystkie te możliwości będą dostępne na rynku (marketplace) McLaren’a. W ramach nowego partnerstwa marka InfiniteWorld zostanie zakomunikowana w sekcji partnerskiej  McLaren Automotive.

McLaren 765LT za 402,5 tys. euro – trzy pierwsze egzemplarze, spersonalizowane przez MSO, dotarły do Polski

“Wybór InfiniteWorld na partnera, z którym wejdziemy w przestrzeń metaversum, to kolejny krok w naszej cyfrowej podróży do nowej generacji internetu Web3. Nowe ekscytujące partnerstwo będzie czerpać z najnowszej wiedzy i doświadczenia InfiniteWorld, które pozwolą na stworzenie oraz zaoferowanie cyfrowego kontentu na rynku McLaren’a, a dzięki temu na zaspokojenie rosnącego oczekiwania ze strony zarówno klientów jak i fanów. Celem partnerstwa jest przesunięcie granic i przeniesienie doświadczeń na nowy poziom, co jest charakterystyczne dla marki McLaren i wszystkiego, co robimy.” – powiedział  Gareth Dunsmore, Chief Marketing Officer, McLaren Automotive.  

McLaren Artura Art Car stworzony we współpracy z Nat Bowen

„InfiniteWorld jest zachwycony faktem wyboru i zostaniem oficjalnym partnerem McLaren Automotive w metaversum. Oferujemy technologię najwyższej klasy oraz projektowanie z myślą o doświadczeniach Web3. InfiniteWorld już wkrótce dostarczy klientom marki przełomowe, wzmocnione i unikalne doświadczenia, dzięki którym ich członkostwo w świecie McLaren’a przeniesie się na nowy poziom.

W InfiniteWorld nie możemy się już doczekać, aby wykorzystać naszą zaawansowaną technologię NFT i infrastrukturę, by przedstawić w przestrzeni metaverse wyjątkowe i atrakcyjne produkty i doświadczenia oferowane przez McLaren’a. Nasza najnowsza wiedza o NFT oraz o tworzeniu cyfrowych doświadczeń marek pozycjonuje InfiniteWorld jako firmę, która zrealizuje ambitne cele McLaren’a w tej szybko rozwijającej i poszerzającej się przestrzeni.” – powiedział Yonathan Lapchik, Chief Executive Officer, InfiniteWorld.

Źródło: McLaren / Auto Fus