Fiat Pulse Abarth – sportowy SUV dla mas

Szkoda, że ten model można kupić tylko w Brazylii. Wydaje się, że producent z całą pewnością znalazłby wielu chętnych także na kontynencie europejskim. Obecnie Abarth kojarzy nam się przede wszystkim z pięćsetką. Tym razem Fiat pochwalił się sportową wersją swojego brazylijskiego crossovera Pulse.

W odróżnieniu od wersji podstawowej, model otrzymał nowa przednią część nadwozia oraz elementy identyfikujące przynależność do rodziny Abartha. W tylnej części pojawił się czarny dyfuzor i dwie chromowane końcówki układu wydechowego. Producent podkreśla, że ten nowy model powstał w Brazylii i takżę będzie produkowany w tym kraju.

Danych technicznych jeszcze nie poznaliśmy. Podstawowa wersja Fiata Pulse napędzana jest czterocylindrowym silnikiem Firefly Flex o pojemności skokowej 1.3 l i mocy 107 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 134 Nm, współpracującym z pięciobiegową przekładnią manualną lub automatyczną CVT.

Tom Hanks sprzedał najdroższego Fiata 126p (Malucha) za 83,5 tys. dolarów

W ofercie jest jeszcze silnik 1.0 l o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, który pozwala na osiąganie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu 9,4 sekundy.

FIAT – cała gama jest (RED)

Więcej danych o nowym Fiacie Pulse Abarth poznamy w momencie wprowadzenia na rynek, co zapowiadane jest na pierwsze półrcze 2022 roku.