AAA AUTO kontynuuje ekspansję w Polsce – nowe oddziały w Gdańsku i Rzeszowie

Sieć AAA AUTO otworzy dwa nowe centra samochodowe w Gdańsku i Rzeszowie, zwiększając liczbę oddziałów AURES Holdings do 60. Tym samym AURES Holdings kontynuuje ekspansję, rozbudowując w szczególności sieć AAA AUTO, która obecnie posiada 13 oddziałów w Polsce z łączną ofertą około 4000 samochodów używanych, a także sieć Driverama.

AAA AUTO otworzy nowe centrum samochodowe w Gdańsku na początku tego tygodnia. Zacznie od skupu samochodów, a sama sprzedaż nastąpi za dwa-trzy tygodnie. W przyszłości oddział będzie oferował do sprzedaży nawet 350 samochodów. Oddział o łącznej powierzchni 7800 m2 i ponad 400 m2 powierzchni biurowej, będzie stopniowo zatrudniał do trzydziestu pracowników. Nowe centrum samochodowe będzie zlokalizowane przy ulicy Grunwaldzkiej 256, w dawnym salonie samochodowym Subaru.

„To nasz pierwszy oddział na północy Polski, co dla nas oznacza, że docieramy do zupełnie nowego grona klientów” – powiedziała Karolína Topolová, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Z kolei na początku kwietnia AAA AUTO otworzy również oddział w Rzeszowie. W pierwszym miesiącu oddział skoncentruje się także na skupie samochodów i przygotowaniu części sprzedażowej, aby jak najszybciej mogła się rozpocząć.

„W okresie letnim powierzchnia sprzedaży zwiększy się dzięki modyfikacjom i oferta samochodów zostanie poszerzona do 300 pojazdów” – powiedziała Karolína Topolová.

Oddział w Rzeszowie ma powierzchnię 8000 m2 i 400 m2 powierzchni biurowej. Oddział będzie zlokalizowany obok sklepu Makro przy Alei Armii Krajowej 92. Podobnie jak oddział w Gdańsku zatrudnionych zostanie do 30 osób.

„Oddział znajduje się na ważnym połączeniu, pomiędzy Polską a Kijowem na Ukrainie, więc jest to strategiczna lokalizacja na południowym wschodzie kraju, także w pobliżu granicy ze Słowacją, gdzie znajduje się 12 naszych centrów samochodowych” – dodała Karolina Topolová.

AAA Auto – spada sprzedaż hatchbacków, a rośnie SUV-ów

Dzięki otwarciu dwóch nowych centrów samochodowych, cała oferta AAA AUTO w Polsce przekroczy 4500 samochodów, a w Europie Środkowej wzrośnie ona do prawie 15 000 aut. Do Polski w najbliższym czasie przyjadą używane samochody z Niemiec i Holandii, które w ostatnich miesiącach kupowaliśmy przez internet pod marką Driverama. Te starannie wyselekcjonowane i sprawdzone auta trafiają na rodzime rynki grupy AURES Holdings do Czech, Polski i Słowacji.

AAA Auto – wzrost cen prawie nowych aut na rynku wtórnym jest większy niż inflacja

„Aby te pojazdy były atrakcyjne dla naszych klientów pod względem łatwości zakupu, przygotowujemy również pod Wrocławiem centrum importowe, które posłuży do przygotowania jeszcze większej liczby aut nie tylko z krajów zachodnich, ale również z Czech. Samochody będą zarejestrowane w Polsce, a klient będzie mógł od razu wyjechać z każdym z tych aut. Oczywiście firma zapewni również opcję okazyjnego zakupu auta na raty” – dodała Karolina Topolová.

Pożyczkę można otrzymać w AAA AUTO bezpośrednio w dniu zakupu, bez zaliczki i z okresem spłaty do 120 miesięcy.

Źródło: AAA Auto