Alfa Romeo Tonale gotowa do wyzwań sezonu 2022 z Valtterim Bottasem i Zhou Guanyu

We wspaniałej alpejskiej scenerii La Thuile odbyło się przedsezonowe zgrupowanie zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Zespół skupił się na strategii i celach na nadchodzące mistrzostwa świata.  W spotkaniu wzięli udział: dyrektor generalny marki Alfa Romeo, Jean-Philippe Imparato, oraz dyrektor zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, Frédéric Vasseur, wspierani przez cały zespół ds. zarządzania i komunikacji.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych kierowców, Valtteriego Bottasa i Zhou Guanyu, którzy od tego sezonu, na pokładzie nowego, jednomiejscowego bolidu C42 będą przenosić na tor całą pasję, z jaką zespół wykonuje swoją pracę. Sezon 2022 zapowiada się na czas pełen ekscytujących wyzwań i będzie charakteryzował się dużymi zmianami, podyktowanymi nowymi przepisami, które mają go jeszcze bardziej uatrakcyjnić.

Jako „gość honorowy”, zaledwie kilka dni po oficjalnej prezentacji dla przedstawicieli międzynarodowej prasy, zadebiutuje Alfa Romeo Tonale, pierwszy kompaktowy, zelektryfikowany SUV, który jest wyrazem metamorfozy marki. Zachowując wierność swojemu DNA, w którym od 1910 roku zapisana jest szlachetna włoska sportowa elegancja, dzięki Tonale, Alfa Romeo radykalnie ewoluuje i wkracza w nową erę łączności i elektryfikacji. Niepowtarzalny włoski design jest niezwykle wierny konceptowi, z którego się wywodzi. Światowej klasy technologia i łączność są na najwyższym poziomie, reprezentowanym przez całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy.  Alfa Romeo zaprojektowała dla Tonale wyjątkowe, ekskluzywne rozwiązania techniczne, by wzmocnić swoje cechy zakodowane w DNA i zaoferować klientom wyjątkowe wrażenia z jazdy, typowe dla marki, w której drobiazgowa dbałość o szczegóły idzie w parze z nieustannym dążeniem do najwyższej jakości.

Alfa Romeo Tonale – La Metamorfosi (premiera światowa)

Tonale oferuje prawdziwą zelektryfikowaną jazdę: swój ekskluzywny debiut odnotowuje całkowicie nowy układ hybrydowy z charakterystyczną dla Alfy Romeo turbosprężarką o zmiennej geometrii, która może napędzać koła nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony.

Alfa Romeo – rekordowa sprzedaż w Polsce (2021)

Wersja Plug-in Hybrid Q4 o mocy 275 KM z napędem na wszystkie koła jest najlepsza w swojej klasie, a jej przewidywany zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 80 km* w cyklu miejskim. Jest to najmocniejsza i najbardziej wydajna wersja w gamie.

To klienci znajdują się w centrum uwagi Alfy Romeo. Najwyższa jakość produktów i usług osiąga najwyższe poziomy, co zapewnia całkowicie nowy sposób obsługi klienta.
Aby uzyskać więcej informacji i dowiedzieć się więcej o Alfie Romeo Tonale: Link

La Thuile, znana jako „Dzika Strona” Mont Blanc, zachowuje swój charakter górskiego kurortu z dala jednak od zgiełku codziennego życia. W miejscach takich jak to, ludzie mogą poczuć jedność z dziką naturą, która wpływa na regenerację i poprawę samopoczucia, co sprawia, że jest to idealne miejsce na spotkanie zespołu Alfa Romeo.

To doskonała recepta, na którą składają się zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz typowo włoskie, tradycyjne ciepłe przyjęcie i doskonałość.

Źródło: Alfa Romeo