Mazda MX-5 MY2022 – w polskich salonach od 123,9 tys. zł

W polskich salonach zadebiutował światowy bestseller Mazdy – CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. Samochód wyróżnia się przeprojektowaną przednią i tylną częścią nadwozia z nowymi światłami i zmienionym grillem, nową konstrukcją foteli oraz lepszym wyciszeniem wnętrza i na nowo zestrojonym zawieszeniem.

W gamie wersji wyposażenia – oprócz czterech standardowych poziomów KAI, KANJO, HIKARI i ENSO – pojawiły się dwie odmiany specjalne – Newground i Homura. Nowością jest też lakier Zircon Sand inspirowany kolorem piasku krzemowego z formy odlewniczej stosowanej przez Mazdę w produkcji pojazdów już od lat 50. XX wieku.

Klienci mają do wyboru dwie sprawdzone, niezawodne jednostki benzynowe z rodziny Skyactiv-G. Silnik 2.0 rozwija moc 165 KM i dostępny jest zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów i z napędem na przednie lub wszystkie koła. Mocniejszy wariant – 2.5 Skyactiv-G rozwija 194 KM, połączony jest wyłącznie z automatyczną przekładnią i również występuje z napędem na przód lub na obie osie.

„Mazda CX-5 w ubiegłym roku była drugim najchętniej wybieranym modelem naszej marki w Polsce i w Europie, a pierwszym na świecie. Gama flagowego SUV-a Mazdy po zmianach na 2022 r. daje klientom bardzo szeroki wybór poziomów wyposażenia i możliwość połączenia ich z pożądaną wersją silnika, rodzajem napędu i skrzyni biegów. Dwie nowe wersje specjalne, Newground i Homura, które już na pierwszy rzut oka wyróżniają się stylizacją, poszerzają atrakcyjność Mazdy CX-5 do niespotykanej dotąd skali, a po liczbie zamówień na ten model widzimy, że jego popularność nie słabnie.” – mówi Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży w Mazda Motor Poland.

Mazda podsumowuje 2021 rok w Polsce

W salonach Mazdy w Polsce pojawiły się już pierwsze egzemplarze Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r., dostępne także do jazd testowych, kolejne samochody płyną z Japonii, a dealerzy przyjmują już zamówienia na majową produkcję z gwarancją ceny z dnia zamówienia.

Mazda2 Hybrid – polskie ceny od 79,9 tys. zł

„W czasach wszechobecnej inflacji zależy nam, by klienci, którzy muszą poczekać kilka miesięcy na swój nowy samochód byli spokojni, że nie zaskoczą ich zmiany cen w dniu odbioru wymarzonego modelu. Nasza gwarancja cen spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem przez klientów i wzmacnia zaufanie do marki – w systemie mamy nieco ponad 3 tys. zamówień klienckich, co przekłada się na jedną trzecią planowanej sprzedaży w tym roku kalendarzowym. Klienci, którzy zamówią dowolny model Mazdy do końca lutego, mogą liczyć na jego odbiór jeszcze w te wakacje.” – podkreśla Piotr Nowak.

Ceny Mazdy CX-5 po zmianach modelowych na 2022 r. zaczynają się od 123 900 zł za wersję KAI z silnikiem 2.0 o mocy 165 KM, napędem na przednią oś i manualną, sześciostopniową skrzynią biegów.