Mazda2 Hybrid – polskie ceny od 79,9 tys. zł

Mazda Motor Poland ogłasza dane techniczne, wyposażenie i ceny Mazdy 2 Hybrid. Ten w pełni hybrydowy samochód z segmentu B można zamawiać od początku lutego u wszystkich dealerów Mazdy w cenie od 79 900 zł za wersję PURE z bogatym pakietem systemów bezpieczeństwa, adaptacyjnym tempomatem, klimatyzacją automatyczną oraz interfejsem Android Auto i Apple CarPlay. Pierwsze egzemplarze Mazdy 2 Hybrid trafią do klientów w Polsce na początku kwietnia.

Nowa Mazda2 Hybrid jest dla marki Mazda samochodem bardzo ważnym w kontekście jej dążenia do realizacji celów wytyczonych w strategii „Sustainable Zoom-Zoom 2030”, czyli długoterminowej wizji rozwoju technologicznego Mazdy. Mówiąc konkretnie, zgodnie z postanowieniami Porozumienia Paryskiego, celem marki jest osiągnięcie do roku 2050 neutralności śladu węglowego we wszystkich obszarach działalności (co obejmuje produkty, technologie, procesy produkcji i sprzedaży). We wszystkich segmentach pojazdów istnieją coraz silniejsze tendencje ku dalej posuniętej elektryfikacji. W segmencie B pojazdy z napędem hybrydowym już obecnie cieszą się największą popularnością po silnikach benzynowych.

Mazda CX-50 – start produkcji w nowej fabryce

Pełny napęd hybrydowy Mazdy 2 Hybrid, osiągający moc 116 KM /85 kW (wg normy DIN) pozwala uzyskać zużycie paliwa mierzone wg procedury WLTP na poziomie tylko 3,8 l/100 km, przy emisjach CO2 zaledwie 87 g/km. Co więcej, działając w trybie czysto elektrycznym EV, Mazda2 Hybrid generuje zerowe emisje CO2, NOx i cząstek stałych w gazach wydechowych.

Mazda podsumowuje 2021 rok w Polsce

Mazda spodziewa się, że do roku 2030 co najmniej 40% jej gamy w Europie stanowić będą pojazdy o napędzie w pełni elektrycznym oraz że wszystkie jej pozostałe modele będą w jakimś stopniu zelektryfikowane.

Źródło: Mazda