WOŚP – Volkswagen Poznań gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Volkswagen Poznań od lat angażuje się w coroczne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie i w tym roku. Już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, podczas jubileuszowego, trzydziestego finału WOŚP, aż sześć udostępnionych przez Volkswagen Poznań samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze: cztery T6.1, Caddy 5 oraz Grand California, wspomoże działania lokalnych sztabów WOŚP w Poznaniu i we Wrześni.

Ponadto spółka w ramach tradycyjnej aukcji internetowej WOŚP wystawiła w tym roku zaproszenie do zwiedzenia Odlewni Volkswagen Poznań z możliwością własnoręcznego odlania w niej serduszka WOŚP. Druga realizowana przez firmę licytacja obejmuje natomiast udostępnienie dla celów sesji fotograficznej i dostarczenie w wybrane miejsce na terenie Wielkopolski kultowego, historycznego Volkswagena T1 z 1964 roku.

Volkswagen Poznań, jak co roku i tym razem wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku, podczas jubileuszowego, 30. finału, spółka zaangażuje się w działania WOŚP na wielu płaszczyznach. Już od 25 stycznia Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonujący przy Politechnice Poznańskiej korzysta z czterech Volkswagenów Transporter oraz z Volkswagena Caddy. Samochody te używane są do transportu darów przekazywanych na potrzeby aukcji charytatywnych oraz do bieżącej obsługi wolontariuszy i sztabu. Natomiast sztab WOŚP przy Domu Kultury we Wrześni, 30 stycznia 2022 roku, czyli w dniu Wielkiego Finału, będzie miał do dyspozycji Volkswagena Grand Californię, w którym zapracowani tego dnia wolontariusze będą mogli się ogrzać i odpocząć.

Volkswagen Golf w 2021 roku najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie

Ponadto, tradycyjnie już Volkswagen Poznań uczestniczyć będzie w aukcjach, z których przychody zasilą konto WOŚP. Zwycięzca pierwszej z aukcji Volkswagen Poznań, będzie miał niepowtarzalną okazję odwiedzenia hal produkcyjnych Odlewni VWP, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia. Wraz z wizytą, zwycięzca aukcji będzie mógł zapoznać się z procesami odlewania w jednej z największych odlewni w Europie i własnoręcznie wykonać metodą odlewania grawitacyjnego serduszko WOŚP. Specjalnie na potrzeby 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracownicy Odlewni Volkswagen Poznań zaprojektowali bowiem formę i umożliwili wykonanie takiego jedynego w swoim rodzaju odlewu. Osoba, która wygra tę aukcję będzie miała też możliwość zobaczyć jak powstają komponenty do samochodów o napędzie elektrycznym, jak odlewane są głowice cylindrowe i jak wykonywane są obudowy przekładni kierowniczej różnych modeli Volkswagenów. To wszystko z rozgrzanego do temperatury 700°C aluminium! Naprawdę warto powalczyć w aukcji, by to zobaczyć!

Volkswagen ID.5 – nowy, elektryczny SUV za 209,6 tys. zł (polskie ceny)

Przedmiotem drugiej z aukcji przygotowanej przez Volkswagen Poznań jest udostępnienie kultowego, historycznego Volkswagena T1 z 1964 roku do sesji fotograficznej na terenie Wielkopolski. Volkswagen T1, czyli Volkswagen Transporter pierwszej generacji, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów świata. Pierwszy Transporter był międzynarodowym przebojem, a jego kolejne odsłony przez lata kształtowały rynek motoryzacyjny. Oryginalny „Bulli” idealnie wpisze się w klimat sesji zdjęciowej w stylu vintage i boho, dzięki czemu może stanowić oryginalne tło na przykład dla sesji nowożeńców.

„Coroczny Wielki Finał WOŚP to wydarzenie, na które czekamy przez cały rok” – mówi Jolanta Musielak członek zarządu ds. personalnych i organizacji Volkswagen Poznań. „Angażujemy się w nie całym sercem od lat, udostępniając samochody i biorąc udział w aukcjach internetowych. Myślę, że nasza tegoroczna oferta jest wyjątkowo interesująca. To z jednej strony możliwość samodzielnego odlania serduszka WOŚP w naszym poznańskim zakładzie, z drugiej natomiast okazja spotkania się oko w oko z historią motoryzacji i marki Volkswagen Samochody Dostawcze – Volkswagenem T1.”

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana od 30 lat przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i inne spektakularne wydarzenia, takie jak koncerty gwiazd rocka i muzyki pop. 30 stycznia 2022 r., około 120 tysięcy wolontariuszy w około 1700 sztabach zbierać będzie pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywać się będą setki internetowych zbiórek i aukcji. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki pozwolą na wyposażenie szpitalnych oddziałów okulistyki dziecięcej oraz poradni w nowoczesny sprzęt okulistyczny.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W ciągu 29. poprzednich finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła dla szpitali i przychodni ponad 67 300 urządzeń medycznych różnego typu.

Źródło: Volkswagen