Volkswagen ID.5 – nowy, elektryczny SUV za 209,6 tys. zł (polskie ceny)

Do gamy w pełni elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID. dołącza trzeci model: jest nim stylowy SUV coupe, ID.5 – samochód naszpikowany najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dostępny także w dynamicznej wersji GTX z napędem na cztery koła. Ceny ID.5 zaczynają się od 209 690 zł, a w przypadku skorzystania z oferty Volkswagen Financial Services i dopłaty w programie „Mój Elektryk”, ID.5 można użytkować już od 1553 zł netto miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 10%).

Pełną ofertę ID.5 Volkswagen zaprezentował najpierw w nowym odcinku podcastu „Elektrycznie Tematyczni”, na kilka godzin przed pojawieniem się cennika na stronie internetowej marki.

Elegancki i wyróżniający się wyrazistą stylistyką elektryczny SUV typu coupe to kolejny model, podkreślający dynamikę rozwoju Volkswagena na płaszczyźnie elektromobilności. Wyposażony jest w nowe oprogramowanie ID.Software 3.0, które pozwala m.in. na szybkie ładowanie akumulatorów energią elektryczną o mocy do 135 kW oraz zmodyfikowany system obsługi głosowej. Zastosowanie w ID.5 topowego oprogramowania, umożliwia zdalną aktualizację i aplikację nowych funkcji. Dzięki temu ID.5 jest autem na najwyższym poziomie technicznym w gamie elektrycznych Volkswagenów. Produkowany z neutralnym bilansem emisji CO2 samochód łączy najnowocześniejsze technologie z ekspresyjnym designem. Dzięki wykorzystaniu w ID.5 systemów asystujących najnowszej generacji, Volkswagen wykonuje kolejny krok na drodze ku technologii jazdy autonomicznej.

Cennik modelu ID.5 w Polsce otwiera wersja Pro, dostępna od 209 690 zł. Jest to wariant o mocy 174 KM, z akumulatorem o pojemności 77 kWh i napędem na tylną oś, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,4 s oraz zasięg do 521 km (wg WLTP). ID.5 Pro Performance dostępny od 216 390 zł to wersja wyposażona podobnie, jak ID.5 Pro w akumulator 77 kWh, oferuje jednak moc 204 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,4 s. Prędkość maksymalna ID.5 odmian Pro i Pro Performance wynosi 160 km/h.

Volkswagen w 2021 roku podwoił dostawy samochodów elektrycznych

ID.5 można doposażyć w wiele elementów wyposażenia opcjonalnego, zebranych w dziesięciu pakietach. Wśród nich znaleźć można m.in. pakiet Assistance Plus, oferujący system Travel Assist wykorzystujący dane inteligencji zbiorowej i zapewniający półautomatyczną jazdę czy Park Assist Plus z funkcją pamięci, który może wykonywać zapamiętane, spersonalizowane manewry. Klienci mogą także zdecydować się na zakup pakietów wpływających na wygląd samochodu (Design, Design Plus), rozbudowujących cyfrowe możliwości pojazdu (Infotainment i Infotainment Plus) czy podnoszących wygodę użytkowania ID.5 (pakiety Komfort i Komfort Plus).

ID.5 jest dostępny także w dynamicznej, sportowej wersji GTX. Dzięki zastosowaniu dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 299 KM i napędowi na cztery koła, model ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 6,3 s i prędkość maksymalną wynoszącą 180 km/h. Ceny modelu ID.5 GTX zaczynają się od 243 590 zł.

Volkswagen – nowe rozwiązanie do ładowania elektrycznych modeli

Co niezwykle istotne, model oferowany jest także w ramach programu „Mój Elektryk”: za sprawą systemu rządowych dopłat, ID.5 w ramach finansowania oferowanego przez Volkswagen Financial Services dostępny jest od 1553 zł netto.

Nowy Volkswagen ID.5 i jego sportowa, najmocniejsza wersja GTX z napędem na cztery koła będą produkowane w zakładzie Volkswagena w Zwickau i dostarczane klientom jako modele neutralne pod względem emisji CO2. Jeśli użytkownik będzie je zasilał tylko tzw. zieloną energią, już dzisiaj będą one mogły być użytkowane w sposób niemal zupełnie nieuciążliwy dla klimatu.

Volkswagen zdecydował się na przedstawienie oferty modelu ID.5 w Polsce w nietypowy sposób: jako pierwsi z jego cenami będą mogli zapoznać się słuchacze podcastu „Elektrycznie Tematyczni” poświęconego elektromobilności, dostępnego teraz także w formie video na portalu Youtube. Zapis nowego odcinka podcastu można znaleźć tutaj.

Ze szczegółową ofertą modelu będzie można zapoznać się na stronie internetowej marki Volkswagen. Pierwsze egzemplarze ID.5 pojawią się w polskich salonach Volkswagena na początku II kwartału 2022 roku.

Źródło: Volkswagen