Policja – Bezpieczna Autostrada A4 (działania kontrolno-prewencyjne)

W dniu 28 stycznia 2022 r. w godz. 8:00-16:00 policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne – Bezpieczna Autostrada A4. Na najdłuższej autostradzie w Polsce – A4 to aż 670 km – funkcjonariusze przeprowadzą wzmożone kontrole przy wykorzystaniu między innymi nieoznakowanych radiowozów z zespołów SPEED. Do akcji przystąpią również policjanci z Wrocławia, Katowic, Krakowa oraz Rzeszowa.

Celem akcji Bezpieczna Autostrada A4 jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwrócą uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami obowiązujących limitów prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami, czy też sposób w jaki wyprzedzają lub zmieniają pas ruchu. To także kontrola innych niezgodnych z prawem zachowań jak np. rozmowa w czasie jazdy przez telefon.

GDDKiA – jazda na suwak, to bezpieczeństwo i płynność ruchu. Przypominamy zasady i wskazujemy błędy

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego uczestnikom wręczane będą elementy odblaskowe oraz apteczki pierwszej pomocy.

GDDKiA – w sześciu województwach powstanie infrastruktura zwiększająca bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

Partnerami działań jest Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, GDDKiA oddz. w Opolu, Krajowa Administracja Skarbowa, WORD Opole oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Źródło: Policja