Kia EV6 – tytuł Samochodu Roku 2022 w konkursie magazynu What Car?

Kia EV6 zdobyła tytuł Samochodu Roku 2022 w prestiżowym konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn What Car? Tytuł ten, a także wygrana w kategorii Elektryczny SUV, to historyczny triumf pierwszego samochodu elektrycznego nowej generacji marki Kia. Dopiero drugi raz w historii tego konkursu tytuł Samochodu Roku zdobyło auto elektryczne. Wcześniej, w 2019 roku, na zwycięstwo zasłużyła Kia e-Niro.

Najnowsza wygrana jest dla Kia EV6 uzupełnieniem rekordowej liczby nagród i wyróżnień przyznanych przez ekspertów wiodących międzynarodowych mediów w ciągu zaledwie 10 miesięcy od wprowadzenia jej na światowe rynki w marcu ubiegłego roku. Wśród tytułów dla EV6 znajdują się triumf w niemieckim konkursie Car of the Year w kategorii Premium oraz wygrana w kategorii Crossover of the Year w konkursie organizowanym przez Top Gear. Kia EV6 znajduje się także w gronie 7 modeli nominowanych do finału w europejskim konkursie Car of the Year. Zwycięzcę poznamy 28 lutego.

„EV6 łączy duży zasięg w warunkach rzeczywistej eksploatacji z możliwością ładowania z prędkością, za którą żaden rywal nie może nadążyć, co rozwiązuje dwie największe obawy, które kierowcy wciąż mają w związku z samochodami elektrycznymi. Co więcej, dzięki wykorzystaniu nowej platformy podwoziowej, skonstruowanej z myślą o samochodach elektrycznych– zamiast płyty podłogowej, która jest wspólna dla aut z silnikiem spalinowym – Kia była w stanie wykorzystać kompaktowe rozmiary silników elektrycznych i stworzyć samochód, który jest bardzo przestronny i funkcjonalny” – powiedział Steve Huntingford, redaktor magazynu What Car?. „Dodaj do tego znakomite osiągi, wyjątkowe – jakość wykonania i dbałość o szczegóły, konkurencyjną cenę i jedną z najdłuższych gwarancji, a okaże się, że Kia EV6 nie tylko wygląda jak samochód przyszłości, ale taka – po prostu ­– jest”.

Jason Jeong, Prezes Kia Europe, powiedział: „To wielki zaszczyt dla Kia zdobyć tytuł „Samochodu Roku” w tegorocznym konkursie organizowanym przez magazyn What Car?. Dzięki dużemu zasięgowi, możliwości ultraszybkiego ładowania, odważnej stylistyce i nowoczesnemu wnętrzuEV6 zostało bardzo dobrze przyjęte przez klientów i media w Europie. Ekscytujące jest to, że EV6 to dopiero początek drogi, którą Kia będzie kroczyć w kierunku elektryfikacji. Do 2026 roku na drogi wyjedzie aż 11 nowych modeli typu BEV”.

Nowa Kia Sportage – fascynujący SUV skrojony idealnie na potrzeby Europejczyków (wszystkie informacje i dane techniczne)

Kia EV6 zapewnia duży zasięg, bezemisyjną moc, ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V i dynamiczny design, który wyróżnia ją na tle innych crossoverów i SUV-ów. EV6 zapewnia zasięg do 528 kilometrów (w cyklu mieszanym WLTP) na jednym ładowaniu akumulatora do 100%. Zaawansowana technologia szybkiego ładowania oznacza, że ​​kierowcy mogą naładować akumulator EV6 od 10 do 80 procent w zaledwie 18 minut.

KIA – 2021 rok był przełomowy dla marki Kia w Polsce

EV6 to pierwszy elektryczny samochód skonstruowany na nowej platformie podwoziowej Electric-Global Modular Platform (E-GMP). Sześć kolejnych zostanie wprowadzonych na rynek do 2026 r. Kia zamierza w pełni zelektryfikować gamę modeli w Europie do 2035 r., a na innych kluczowych rynkach na świecie – do 2040 roku.

Kia Sorento wygrywa w kategorii Tow Car

Oprócz tytułu dla EV6 wyróżnienie w konkursie magazynu What Car? zdobyła również Kia Sorento. Flagowy SUV marki Kia otrzymał nagrodę w kategorii Tow Car, przyznawaną we współpracy z brytyjskim klubem kempingowym i karawaningowym. Sorento CRDi – napędzane silnikiem o pojemności 2,2 litra współpracującym z ośmiobiegową przekładnią dwusprzęgłową – zostało wybrane przez jury jako samochód idealny dla tych, którzy chcą holować nie tylko przyczepy kempingowe. Mocny silnik wysokoprężny umożliwia Sorento holowanie ładunków o masie do 2500 kg. Duży SUV o przestronnej kabinie oferuje wygodne fotele dla aż siedmiu osób, obszerną przestrzeń ładunkową oraz zaawansowane technologicznie systemy, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podróżowania.

Konkurs„Samochód Roku” magazynu What Car?

Każdego roku magazyn What Car? wybiera najlepsze nowe samochody w kilku kategoriach oraz ogólnego zwycięzcę konkursu. W trakcie kwalifikacji pretendenci do tytułu są testowani na drogach oraz na torze testowym przez redaktorów magazynu What Car?. Następnie,z grona zwycięzców poszczególnych kategorii, jest wybierany Samochód Roku.

Źródło: KIA