Peugeot – cyfrowe innowacje przenoszą przyjemność z jazdy w nowy wymiar

Marka Peugeot od 132 lat znajduje się niezmiennie w czołówce pod względem technologicznych innowacji – od modelu Type 1 z 1889, aż po nowy Peugeot 308 z 2021 roku. Dziś o innowacyjności modeli decyduje głównie elektronika i oprogramowanie.

Do najnowszych osiągnięć należą: Peugeot i-Cockpit®, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, ekosystem zelektryfikowanych samochodów i bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania pokładowego („over the air”). Wszystkie te technologie zostały wykorzystane w nowym Peugeot 308.

Nowy Peugeot 308 SW – znamy polskie ceny

Od czasu powstania marka Peugeot przeszła wszelkiego rodzaju rewolucje: przemysłową, technologiczną, polityczną, społeczną, a teraz także cyfrową. Nowa cyfrowa rewolucja rozpoczęła się na początku XXI w. i trwa do chwili obecnej, nabierając coraz większego tempa. Marka szybko się do niej dostosowała, wprowadzając innowacje już nie tyle natury mechanicznej, co wirtualnej.

Od Peugeot Type 1 do Peugeot 308 – oświetlenie w modelach Peugeot

PEUGEOT i-Cockpit® – cyfrowy interfejs przyjemności

Wprowadzony na rynek w październiku 2021 roku nowy Peugeot 308 zaoferował klientom najwyższej klasy innowację — nowej generacji Peugeot i-Cockpit®, zmieniony pod względem ergonomii, designu, jakości materiałów, jakości wykończenia oraz technologii, uzupełniony o zupełnie nowy interfejs cyfrowy. Peugeot i-Cockpit® (kompaktowa kierownica, zespół zegarów na linii wzroku kierowcy, centralny ekran dotykowy, ergonomiczna budowa i starannie dobrane materiały w kabinie) stał się jednym z wyróżników marki.

Każda nowa generacja jest systematycznie wzbogacana i unowocześniana, aby zapewniać użytkownikom jeszcze mocniejsze i przyjemniejsze doznania z jazdy.

Źródło: Peugeot