Audi – rocznicowe daty na 2022 rok

W planach wiele jeszcze pozostaje niewiadomą, ale obchody ważnych historycznych wydarzeń Audi na rok 2022 są już ustalone. Broszura „Rocznicowe daty Audi na rok 2022” wydana przez Audi Tradition przynosi wiele ważnych dat z historii produktów i samej firmy Audi. Najważniejsze wydarzenie roku 2022: okrągłe urodziny poprzednika Audi A4 – Audi 80, które pojawiło się na rynku 50 lat temu, w roku 1972. Ponadto, swoje dziewięćdziesiąte urodziny obchodzi słynne logo Audi.

Cztery pierścienie przypominają o połączeniu w czerwcu 1932 roku czterech firm: Audi, DKW, Horch i Wanderer i o utworzeniu z nich Auto Union AG. Cyfrowa broszura zawiera przegląd wszystkich rocznicowych dat Audi na rok 2022 i jest już dostępna do pobrania w Audi MediaCenter.

Miał być „nowoczesny, ale nie modny”: przyziemny i niedrogi samochód rodzinny. W roku 1972 z modelem Audi 80, znanym wewnętrznie jako “B1”, firma trafiła w przysłowiową dziesiątkę. Podobnie jak w przypadku samochodów wyścigowych, Ludwig Kraus, ówczesny główny konstruktor, kazał swoim pracownikom sprawdzić każdą część, by przekonać się, gdzie jeszcze można zredukować masę. I tak oto bardzo lekkie Audi 80 olśniewało sportowymi właściwościami jezdnymi i niskim zużyciem paliwa – co w 1973 roku, na początku kryzysu naftowego, czyniło z niego właściwy samochód we właściwym czasie.

Audi e-tron GT zdobywa Złotą Kierownicę i zostaje Najpiękniejszym Samochodem Roku

Projektant Hartmut Warkuss pomógł ukształtować design w nowym, obiektywnym stylu lat 70-tych. Odcisnął on swoje piętno na stylistyce Audi w kilku generacjach modeli serii B, C i D.

Audi A8 – oferuje komfort na najwyższym poziomie

Ten i wiele innych interesujących szczegółów dotyczących 28 historycznych dla Audi wydarzeń, można znaleźć już teraz w broszurze „Rocznicowe daty Audi na rok 2022”.

Źródło: Audi