Milionowy PEUGEOT 3008 zjechał z linii montażowej fabryki w Sochaux

Pięć lat po rynkowym debiucie, linię produkcyjną fabryki w Sochaux opuścił milionowy PEUGEOT 3008, jeden z bestsellerów marki. Pracownicy fabryki zebrali się przy PEUGEOT 3008 Hybrid, aby uczcić wyprodukowanie milionowego egzemplarza tego modelu.

Imponujący sukces: produkcja PEUGEOT 3008 najnowszej generacji właśnie przekroczyła pułap miliona sztuk. Model, produkowany w Europie i Chinach, zyskał sobie uznanie ekspertów zanim jeszcze zaczęła się jego rynkowa kariera, zdobywając aż 76 wyróżnień na całym świecie, w tym przyznaną w 2017 roku prestiżową nagrodę Car of the Year.

We Francji PEUGEOT 3008 jest liderem w swoim segmencie od pierwszego miesiąca obecności na rynku. W Europie w 2021 roku uplasował się na drugim miejscu w segmencie SUV-ów. Silną pozycję utrzymuje również w Europie Południowej, gdzie zajmuje pierwsze miejsce w segmencie w Portugalii oraz drugie we Włoszech i w Hiszpanii.

Peugeot produkuje wersje kombi od 70 lat

Na rynek europejski przypada 65% łącznej sprzedaży PEUGEOT 3008. Poza Europą największymi rynkami zbytu są Turcja, Izrael, Japonia i Egipt. Ponad 80% sprzedaży PEUGEOT 3008 stanowią wersje z automatyczną skrzynią biegów, a niemal 38% przypada na wyższe wersje wyposażeniowe, co stanowi doskonałą ilustrację drogi PEUGEOT w kierunku klasy premium.

Nowy Peugeot 308 z okazji 211-lecia marki

PEUGEOT 3008 jest oferowany z szeregiem systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, a także z unikatowym stanowiskiem kierowcy – PEUGEOT i-Cockpit®, w skład którego wchodzą: kompaktowa kierownica, nowy cyfrowy zespół zegarów z wysokiej jakości wyświetlaczem i 10-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. Samochód idealnie wyraża strategię „Power of choice”, czyli możliwość wyboru rodzaju silnika: hybrydowego typu plug-in z napędem na dwa lub cztery koła bądź silnika spalinowego, który łączy dużą przyjemność prowadzenia z efektywnością energetyczną.

Źródło: PEUGEOT