Peugeot produkuje wersje kombi od 70 lat

Kilka tygodni temu marka PEUGEOT przedstawiła zupełnie nową wersję nadwozia – nowego PEUGEOT 308 SW. Charakteryzuje się wyrazistymi, rasowymi kształtami i wyrafinowanym designem. Efektowny i nadzwyczaj nowoczesny, zachowuje walory najbardziej oczekiwane przez klientów w segmencie kompaktowych kombi.

Mniej ascetyczne, z lepszymi osiągami, ale też bardziej atrakcyjne – dzisiejsze wersje kombi nie odbiegają w niczym od innych samochodów osobowych. Zachowują natomiast cechy, które od zawsze stanowiły specyfikę tego segmentu: wydłużone nadwozie i przede wszystkim dużą przestrzeń bagażową.

Trochę historii kombi marki PEUGEOT

Narodziny pierwszego PEUGEOT kombi przypadają na rok 1949, kiedy to zaprezentowano model PEUGEOT 203 kombi. W owym czasie segment kombi był jeszcze w powijakach i nikt nie wiedział, czy istnieje grupa klientów zainteresowanych takim typem pojazdu. Jednakże marka była pewna swego do tego stopnia, że zaproponowała dwie wersje modelu PEUGEOT 403 kombi: jedną rodzinną (Familiale) i drugą uboższą jeśli chodzi o wyposażenie, przystosowaną do przewozu większego ładunku (Commerciale).

Dobre przyjęcie, z jakim spotkały się oba modele samochodów, zachęciło markę PEUGEOT do rozszerzenia oferty. Wprowadzony w 1956 roku model PEUGEOT 403 kombi został zastąpiony w 1962 roku modelem PEUGEOT 404 kombi. PEUGEOT 203 kombi również doczekał się swego następcy– był nim PEUGEOT 204, którego premiera miała miejsce w roku 1965.

PEUGEOT – 70 proc. modeli marki będzie zelektryfikowanych w 2021 r.

Historia kombi rozkręciła się więc na dobre, by wraz z upływem czasu dopisywać coraz to nowe rozdziały: PEUGEOT 304 i 504 kombi w latach 70., PEUGEOT 305, 405 i 505 kombi w latach 80., PEUGEOT 306 i 406 kombi w latach 90. Na początku lat 2000 PEUGEOT zaproponował nową koncepcję kombi, gdy wprowadził na rynek dwa oryginalne modele: PEUGEOT 206 SW, który miał znacznie mniejsze wymiary w porównaniu z segmentem, oraz PEUGEOT 307 SW, który przejął niektóre sprawdzone rozwiązania od minivanów.

Lista modelowa wydłużyła się o kolejne wersje SW pierwszego PEUGEOT 308 i PEUGEOT 407, jak również PEUGEOT 508 pierwszej i drugiej generacji. Przy tak szerokiej gamie modeli można śmiało stwierdzić, że wszyscy ‒ lub prawie wszyscy ‒ mogą dziś odnaleźć w swych wspomnieniach ślady PEUGEOT kombi.

Źródło: PEUGEOT