Opel Manufacturing Poland – ostatnia Astra wyprodukowana w Gliwicach

W dniu 30 listopada 2021 roku zakończono produkcję samochodów osobowych w gliwickiej fabryce Opel Manufacturing Poland. Ostatnim egzemplarzem, który zjechał z taśmy jest czerwony Opel Astra.

W styczniu 2022 roku obok zakładu Opel Manufacturing Poland rozpocznie działalność nowa i nowoczesna fabryka Stellantis Gliwice, w której od kwietnia 2022 r., rozpocznie się produkcja dużych samochodów dostawczych. Do tego czasu w zakładzie będą prowadzone prace przygotowawcze, w tym testy maszyn i urządzeń, a także systemów informatycznych i logistycznych. Równolegle będzie kontynuowana testowa produkcja pojazdów, którą z sukcesem rozpoczęto już w sierpniu 2021 r.

Opel Astra – kompaktowy bestseller i ambasador zmian skończył 30 lat

– Przełomowa zmiana profilu produkcyjnego na duże samochody dostawcze czyni nas współodpowiedzialnymi za ten, ważny dla Stellantisa, segment rynku. Jesteśmy na ostatniej prostej w przygotowaniach do uruchomienia produkcji dużych vanów dla Peugeota, Citroëna, Opla i Fiata – powiedział Andrzej Korpak, prezes zarządów Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, które od 3 stycznia, 2022 r. zostaną przemianowane na Stellantis Gliwice.

Nowy Opel Astra – światowa premiera w Rüsselsheim

Stellantis jest liderem rynku aut dostawczych w Europie z udziałem na poziomie 32%, co nadaje fabryce ważną rolę w strukturach produkcyjnych. W Polsce planowane jest uruchomienie produkcji modeli o napędzie elektrycznym (BEV). Zapewnia to gliwickiemu zakładowi stabilne perspektywy na najbliższe lata i miejsca pracy wszystkim pracownikom obecnej fabryki Opel Manufacturing Poland.

Źródło: Stellantis