Mazda MX-5 samochodem legendą w plebiscycie The Best of Moto 2021

W tegorocznej, czwartej już edycji plebiscytu The Best of Moto, organizowanego przez redakcję moto.pl, nagrodę w kategorii Legenda Motoryzacyjna zdobyła Mazda MX-5. Statuetkę przyznali czytelnicy portalu, którzy docenili wierność pierwotnym założeniom, które towarzyszą japońskiemu roadsterowi od ponad trzech dekad.

W internetowym głosowaniu w ramach plebiscytu the Best of Moto 2021 uczestniczyło ponad 16,6 tys. osób. Mazda MX-5 zdobyła tytuł Legendy Motoryzacji pokonując tak znakomitych konkurentów, jak BMW M3, Land Rovera Defender, czy Porsche 911 GT3.

Mazda / Bose – 30 lat współpracy i wspólne przełamywanie konwencji

„Nikt nie rodzi się legendą, na ten status trzeba sobie zasłużyć, albo zapracować. W przypadku Mazdy MX-5 nie bez znaczenia jest wierność oryginalnym założeniom, które przyświecały pierwszej generacji tego roadstera. Mimo upływu lat i czwartego wcielenia, MX-5 nadal jest małym, zwinnym roadsterem z napędem na tylną oś, który nie musi imponować wielką mocą, by zapewniać przyjemność prowadzenia za przystępną cenę. To wprowadziło go do Księgi rekordów Guinnessa, jako najpopularniejszego roadstera na świecie z liczbą ponad 1 mln sprzedanych egzemplarzy” – powiedział odbierając nagrodę Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland. „Do tej pory klienci i użytkownicy Mazdy MX-5 mówili o niej, że jest kultowa, a od teraz możemy też śmiało nazywać ją legendarną” – dodał Sołtysik dziękując redakcji moto.pl za zorganizowanie kolejnej edycji plebiscytu, a internautom za ich głosy.

Mazda MX-5 bezkonkurencyjna w swojej klasie

W plebiscycie The Best of Moto wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez czytelników moto.pl, który jest najpoczytniejszym serwisem w swojej kategorii tematycznej, ale też przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, którzy głosowali na samochody i rozwiązania nominowane w kategorii głównej oraz w kategoriach specjalnych.

Źródło: Mazda