Mazda MX-5 bezkonkurencyjna w swojej klasie

Mazda MX-5 jest bezkonkurencyjnym modelem wśród wszystkich roadsterów i kabrioletów. Świadczą o tym nagrody zdobyte w plebiscytach czytelników trzech największych niemieckich magazynów motoryzacyjnych.

Roadster zwyciężył ostatnio w plebiscycie AUTO BILD w kategorii „Najlepsze marki we wszystkich klasach 2021” w klasie kabrioletów poniżej 50 000 euro. Mazda MX-5 jest w tym konkursie trzeci rok z rzędu zwycięzcą pod pod względem relacji osiągów do ceny, a w tym roku została także ogólnym mistrzem w kategorii. W generalnym rankingu roadster Mazdy uplasował się zdecydowanie przed Audi A5 Cabriolet i Fordem Mustangiem Convertible.

Coroczne badanie wizerunku firm przeprowadzane przez redakcję AUTO BILD „Najlepsze marki we wszystkich klasach” jest uważane za ważny wskaźnik opinii klientów w branży motoryzacyjnej. W tym roku ponad 60 000 uczestników oceniło 37 marek w 14 klasach.

Hattrickowa passa Mazdy MX-5 rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku od trzeciego z rzędu zwycięstwa w plebiscycie redakcji AUTO ZEITUNG, z laurem „Auto Trofeum” w kategorii „Kabriolety z importu” przed Astonem Martinem DBS Superleggera Volante i Jaguarem F-Type Cabriolet.

Mazda MX-30 kobiecym samochodem roku 2020 w plebiscycie Superprodukt Świata Kobiety

W lutym 2021 r. ogłoszono kolejne zwycięstwo Mazdy MX-5. Ikoniczny roadster zdobył tytuł „Best Cars” w plebiscycie czytelników magazynu Auto Motor und Sport trzeci rok z rzędu, również w kategorii „Kabriolety z importu” wyprzedzając Bentleya Continentala GT Convertible i Ferrari Portofino.

MX-5 jest niepokonaną legendą Mazdy i zajmuje pierwsze miejsce na liście laureatów nagród w swoim segmencie.

Źródło: Mazda