e-SALON Praha 2021 – coraz więcej elektryków

Ekspansja elektromobilności stała się faktem. Rozwija się rynek europejski, coraz więcej producentów ma w swojej ofercie hybrydę lub model z czystym elektrycznym napędem, a co najważniejsze rozwija się sieć stacji ładowania. Na terenach targowych w Pradze Letňanach zorganizowano wystawę, podczas której można było zapoznać się z aktualną ofertą pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

To jedna z największych tego typu imprez w Europie. Praktycznie mogliśmy zobaczyć większość liczących się w branży producentów.

Gamę swoich najnowszych modeli zaprezentowała KIA, a wsród nich: Kia EV6, Kia Sportage Plug-in Hybrid i e-Niro. Natomiast Hyundai pokazał takie modele jak m.in. Tucson PHEV, Santa Fe PHEV, Ioniq 5, Kona EV i wodorowe Nexo.

Nowa Kia Sportage łączy zaawansowaną technologię z wyjątkowym designem i oferujebardzo przestronne wnętrze

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się Ford Mustang Mach-E, a także Porsche Taycan, Taycan Cross Turismo i Panamera 4S E-Hybrid Sport Turismo. Nie mogło zabraknąć także jednego z najpopularniejszych na rynkach europejskich Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, a także hybryd Škody i odnoszącego sukcesy całkowicie elektrycznego modelu Enyaq iV.

Kia prezentuje Concept EV9 – model, który odpowiada potrzebom zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności

Paletę swoich najnowszych modeli zaprezentowało Audi. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Volkswagena z takimi modelami jak m.in. ID.4 GTX, ID.5 i ID.LIFE. Premierę miała elektryczna Cupra Born.

Praha – Alexandru Postole