Kia prezentuje Concept EV9 – model, który odpowiada potrzebom zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności

Kia zaprezentowała dziś pierwsze szkice modelu Concept EV9 – koncepcyjnego elektrycznego SUV-a, który odzwierciedla zobowiązanie firmy do tego, aby stać się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

Po wprowadzeniu na rynek EV6, Kia Concept EV9 to kolejne intrygujące spojrzenie w przyszłość. Elektryczny SUV łączy nowoczesną stylistykę, najnowsze technologie i zaawansowany, elektryczny układ napędowy.

Nowa Kia EV6 zapewnia wiodące w klasie bezpieczeństwo oraz komfort obsługi

Pierwsze wizualizacje koncepcyjnego SUV-a ukazują nowocześnie stylizowane nadwozie oraz bardzo nowatorską kabinę. Zaplanowano ją tak, aby zapewnić kierowcy i pasażerom zmienną i funkcjonalną przestrzeń, którą łatwo dostosować do chwilowych potrzeb. Szeroki wyświetlacz i zaawansowana technologicznie kierownica o nietypowym kształcie, to tylko dwie spośród wielu charakterystycznych cech wnętrza Kia Concept EV9.

Kia rozpoczyna produkcję w Europie nowego modelu Sportage

Szkice Kia Concept EV9 zaprezentowano przed AutoMobility w Los Angeles, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Kia zaprezentuje nowego koncepcyjnego, elektrycznego SUV-a w Convention Center, 17 listopada o godzinie 11:15.

Źródło: KIA