Volkswagen Poznań – rok temu ruszyła produkcja modelu Caddy 5

Rok temu, z fabryki Volkswagen Poznań wyjechały pierwsze egzemplarze nowej, piątej już generacji modelu Volkswagena Caddy. Od tego momentu, w poznańskich zakładach Volkswagena wyprodukowano ponad 75 500 egzemplarzy nowego Caddy w kilku wersjach nadwozia.

Piąta generacja tego bestsellerowego modelu osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8. Fakt zbudowania tego samochodu na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Zanim rozpoczęto produkcję Caddy 5, w zakładzie w Poznaniu poczyniono szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę i automatyzację procesów produkcyjnych.

„Volkswagen Caddy od wielu już lat cieszy się ogromną popularnością zarówno na rynku polskim oraz na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że globalnie sprzedano już ponad trzy miliony egzemplarzy pierwszych czterech generacji Caddy. Tylko w roku 2020 uruchomiono sprzedaż modelu Caddy 5 w 40 krajach na pięciu kontynentach, a od początku sprzedaży tego modelu w Polsce, do rąk klientów w naszym kraju oddaliśmy prawie 2000 sztuk nowego Caddy” – mówi Magda Piekarczyk-Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Volkswagen Caddy Life 2.0 TDI 122 KM – dobry wybór dla rodziny

Warto przypomnieć, że uruchomienie produkcji Caddy 5 w fabryce w Poznaniu wiązało się z imponującą rozbudową tej fabryki i ze znacznymi inwestycjami w unowocześnienie procesów produkcyjnych. Na przestrzeni dwóch lat poprzedzających start produkcji Caddy 5, w poznańskiej fabryce Volkswagena zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w jego okolicach. Stanęła nowa hala logistyczna o powierzchni 46 tys. m2. O ponad 14 tys. m2 rozbudowano też halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych.

„Fabryka Volkswagen Poznań jest jedyną na świecie, w której od 2003 roku produkowany jest model Caddy 5. To bardzo ważna pozycja w naszej gamie produktowej, ale również w portfolio sprzedażowym całej marki Volkswagen Samochody Dostawcze” – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań. „Zmiany infrastrukturalne pozwoliły unowocześnić naszą fabrykę, a tym samym produkcję Caddy 5, i wprowadzić ją na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Dzięki tym modernizacjom, poznański zakład jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Europie.”

Nowy Volkswagen Caddy PanAmericana – czas na przygodę

Atrakcyjny design, przemyślana koncepcja oraz najlepsza jakość wykonania tego samochodu, znalazły uznanie wśród fachowców w branży. Caddy 5 zdobył aż osiem nagród przyznawanych najlepszym vanom, a wśród najważniejszych były nagroda Best Vans Award, czy pierwsze miejsce w plebiscycie jakościowym niemieckiego magazynu AutoBild dla tej kategorii samochodów.

Źródło: Volkswagen