EuroNCAP – elektryczny Ford Mustang Mach-E z 5-gwiazdkową oceną

Ford Mustang Mach-E dodał do coraz dłuższej listy nagród i wyróżnień doskonałą, podwójną ocenę 5-gwiazdkową z instytutów Euro NCAP i Green NCAP. Nowy, w pełni elektryczny SUV Forda otrzymał maksymalną ocenę 5 gwiazdek w klasyfikacji zarówno niezależnego instytutu badającego bezpieczeństwo pojazdów, jak i niezależnej inicjatywy, promującej rozwój ekologicznych, energooszczędnych samochodów.

W rygorystycznych testach zderzeniowych Mustang Mach-E uzyskał wynik 92% w kategorii ochrony dorosłych i 86% w kategorii ochrony dzieci. Dostępne w standardzie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, w tym inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i centrowaniem samochodu na pasie ruchu, układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją autonomicznego hamowania na skrzyżowaniu oraz system utrzymywania pasa ruchu z funkcją wykrywania obiektów w martwym polu lusterek, przyczyniły się również do uzyskania maksymalnej oceny z zakresu bezpieczeństwa. SUV otrzymał komplet punktów za systemy asystujące w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu.

Mustang Mach-E, wykorzystujący w pełni elektryczny, bezemisyjny układ napędowy, oferujący zasięg do 610 km (WLTP), uzyskał pełne noty również od Green NCAP w testach wpływu na czystość powietrza atmosferycznego i emisji gazów cieplarnianych.

Uzyskany wynik 94% za oszczędne gospodarowanie energią obejmuje pełne oceny testów laboratoryjnych przeprowadzanych w zimnych i ciepłych warunkach.

– Mustang Mach-E został opracowany od podstaw jako pojazd w pełni elektryczny, dzięki czemu mogliśmy wdrożyć nasze bezkompromisowe standardy bezpieczeństwa w każdym najdrobniejszym elemencie zupełnie nowej konstrukcji – powiedział Stuart Southgate, dyrektor ds. inżynierii bezpieczeństwa, Ford of Europe.W efekcie, klienci mogą być pewni, że prowadzą pojazd, który zadba o nich w takim samym stopniu, jak o środowisko – dodał Southgate.

Ford Mustang Mach-E pokonał dystans 807,2 km na jednym ładowaniu

Wysokie oceny od Euro NCAP i Green NCAP dołączają do listy ponad 20 wyróżnień Mustanga Mach-E, które model ten zdobył na całym świecie – począwszy od nagrody iF DESIGN AWARD za integrację głośników B&O Sound System, aż po nagrodę Connected Car Manufacturer Award w konkursie Automobile Awards by MOTUL za system SYNC nowej generacji.

Ford Mustang Mach-E – trzy rekordy w Księdze Guinnessa

Ford Mustang Mach-E jest jednym z sześciu modeli Forda oferujących zelektryfikowane układy napędowe, które uzyskały maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP na poziomie 5 gwiazdek. Kolejnymi są: Ford Puma, Kuga (w tym Kuga Plug-In Hybrid i Kuga Hybrid), Explorer Plug-In Hybrid, Focus i Fiesta.

Źródło: Ford