Ford Mustang Mach-E – trzy rekordy w Księdze Guinnessa

Najnowszy całkowicie elektryczny samochód Forda, Mustang Mach-E, stał się trzykrotnym zdobywcą rekordu Guinnessa, po dodaniu kolejnych dwóch tytułów w zakresie ładowania, do wcześniej już zdobytego rekordu ultrawydajności. Ta świetna passa pokazuje, jak dopracowanym autem elektrycznym jest nowy Mustang Mach-E.

Rekord Guinnessa z wynikiem 43 minut i 13 sekund to zdecydowanie najkrótszy czas ładowania podczas najdłuższej podróży w Wielkiej Brytanii. To wynik o 30 minut lepszy niż podczas poprzedniej próby! Szybkie ładowanie Mustanga Mach-E z napędem na tylne koła, przy pomocy ładowarki o mocy 150 kW, dodaje około 73 mil (ok. 117,5 km) zasięgu jazdy na każde 10 minut ładowania.

Zespół, bijący rekord Guinnessa, zatrzymał się na stacji ładowania MFG w Wigan, w północno-zachodniej Anglii, tylko na jedno doładowanie, co oznacza, że ​​rekord najmniejszej liczby postojów na uzupełnienie energii, zostanie na stałe utrzymany przez Forda Mustanga Mach-E. Przy okazji warto wspomnieć, że sieć ładowania MFG dołączy do istniejących 15 000 punktów w Wielkiej Brytanii i 200 000 w całej Europie, które można zlokalizować i opłacić, a także wyznaczyć do nich trasę w aplikacji Ford Pass. To niezwykle wygodny, wydajny i wymagający minimum wkładu system ładowania pojazdów elektrycznych.

W lipcu imponująca wydajność Mustanga Mach-E na tej samej trasie, pozwoliła zużyć najmniej energii przez pojazd elektryczny, pokonując 6,5 mili (ok. 10,5 km) na jednej kilowatogodzinie (kWh) – co odpowiada znacznie ponad 500 milom (ok. 804,7 km) całkowitego zasięgu, w porównaniu z oficjalnym zasięgiem 379 mil (ok. 609,9 km) z jednego ładowania. To pokazuje, jak niezwykle wydajnym napędem dysponuje Mustang Mach-E. Przy odpowiednim stylu jazdy, deklarowany przez producenta zasięg jest nie tylko realny, ale też wręcz bezproblemowo może zostać znacząco zwiększony.

– Wraz z dostarczaniem kolejnych samochodów klienci mogą być pewni, że Mustang Mach-E będzie przydatny w codziennym użytkowaniu, czego dowodem jest ta potrójna rekordowa wydajność, nawet podczas najbardziej ekstremalnej podróży w Wielkiej Brytanii – powiedział Tim Nicklin, kierownik ds. elektryfikacji Forda.

– Własny raport Forda Go Electric, bazujący na opiniach konsumentów, wyraźnie wskazuje, że ​​średni zasięg, jaki zdaniem opinii publicznej może przebyć samochód elektryczny, wynosi poniżej 150 mil (ok. 241,4 km). Jeśli Mustang Mach-E może osiągnąć ponad trzykrotnie dłuższą odległość w rękach profesjonalistów i być doładowany w trasie poniżej 45 minut, to może z łatwością sprostać codziennym wymaganiom klientów – dodał Tim Nicklin.

Rekordziści świata, którzy brali udział w tym doświadczeniu, Paul Clifton, korespondent BBC, oraz piloci Fergal McGrath, Kevin Booker i Adam Wood, mają już na swoim koncie różne rekordy związane z ekonomiczną jazdą pojazdami z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Podczas prób bicia rekordu wykorzystali możliwości zdalnego rejestrowania danych Intrepid Control Systems, do monitorowania i rejestrowania zużycia energii przez samochód – zgodnie z surowymi standardami niezależnej weryfikacji ustanowionymi przez Guinness World RecordsTM.

Ford – tablica RoadSafe pomoże kierowcom unikać zagrożeń, dzięki danym z pojazdów skomunikowanych

– Świetny zasięg, innowacyjne technologie oraz wyróżniająca, nieprzeciętna stylistyka – to tylko kilka słów, które opisują nowego Mustanga Mach-E. Liczne rekordy, ale i testy dziennikarzy oraz opinie pierwszych klientów potwierdzają, że zasięg naszego w pełni elektrycznego SUV-a jest imponujący. Wielu kierowców obawia się samochodów elektrycznych właśnie z tego powodu. Mustang Mach-E temu przeczy, w zamian zapewniając zarówno bezkompromisowe osiągi, niezrównany komfort oraz bogate wyposażenie, ale i, co niezwykle ważne, czysto sportowe emocje – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.

Wszystkie rekordy Guinnessa:

Źródło: Ford