Mitsubishi PHEV – 200 tys. sprzedanych egzemplarzy w Europie

Niemal dokładnie dziewięć lat po światowej premierze prekursora segmentu – Mitsubishi Outlandera PHEV na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2012 roku i osiem lat od rozpoczęcia sprzedaży w Europie, firma Mitsubishi Motors przekroczyła we wrześniu skumulowaną sprzedaż 200 000 egzemplarzy modeli PHEV w Europie. Stało się to możliwe dzięki wprowadzonemu niedawno na rynek modelowi Eclipse Cross PHEV.

Układ opracowany przez Mitsubishi Motors bazuje na platformie pojazdu elektrycznego napędzanego hybrydą typu plug-In, z dwoma silnikami elektrycznymi, zapewniającymi napęd na cztery koła, doczekał się już trzeciej generacji. Rozwijany przez firmę system kontroli napędu na 4 koła Super-All-Wheel-Control należy do najbardziej zaawansowanych w branży.

200 000 egzemplarzy sprzedanych w Europie to najnowszy kamień milowy na długiej liście osiągnięć, zarówno regionalnych, jak i globalnych, podkreślających wiodącą pozycję Mitsubishi Motors w segmencie SUV-ów PHEV od momentu rozpoczęcia produkcji seryjnej w 2013 roku.

Mitsubishi – Anna Cieślak ambasadorem modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział:„Outlander PHEV, a teraz Eclipse Cross PHEV sprawiły, że technologia PHEV firmy Mitsubishi Motors jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych na rynku – co potwierdza długoterminowy sukces sprzedażowy. Sprzedaż ponad 200 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek europejski osiem lat temu jest dla marki ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza że hybrydy typu plug-in dopiero teraz trafiły do głównego nurtu na rynku.”

*Dane wewnętrzne Mitsubishi Motors, skumulowana sprzedaż detaliczna Europa (bez Izraela, Ukrainy) do końca września 2021 r.

** Dane dotyczące sprzedaży detalicznej pojazdów typu PHEV według MarkLines (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania).

Ranking What Car? – 100 proc. niezawodności Mitsubishi Eclipse Cross

Kamienie milowe elektryfikacji Mitsubishi Motors:

– 1966: Rozpoczęcie badań nad pojazdami elektrycznymi
– 1971: Pierwszy bateryjny pojazd elektryczny Mitsubishi (Minica EV)
– 1994: Pierwszy demonstracyjny pojazd PHEV Mitsubishi, bazujący na założeniach bateryjnego pojazdu elektrycznego
– 2009: i-MiEV – pierwszy w branży produkowany seryjnie, sprzedawany na całym świecie pojazd elektryczny
– 2009 i 2011: Modele koncepcyjne Concept PX-MiEV i Concept PX-MiEV II
– 2012: Światowa premiera Outlandera PHEV (Paris Motor Show)
– 2013: Rozpoczęcie sprzedaży Outlandera PHEV (Japonia i Europa)
– 2013 do 2019: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się pojazdem hybrydowym typu plug-in w Europie
– 2019: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się hybrydowym pojazdem typu plug-in na świecie.
– 2020: Outlander PHEV najlepiej sprzedającym się hybrydowym SUV-em plug-in w Europie
– 2021: Premiera Eclipse Cross PHEV.
– 2021: Wrzesień: 200 000 modeli PHEV sprzedanych w Europie

Źródło: Mitsubishi